Płomyk szydlasty ' Blue Violet' - Phlox subulata 1L

Indeks: Phlox subulata

11,01 zł
Brutto

Płomyk / Floks szydlasty Fabulous Blue Violet - Phlox subulata Fabulous Blue Violet

'Blue Violet' to odmiana Floksa szydlastego o fioletowych kwiatach. Wymaga jasnego miejsca i przeciętnej, wilgotnej gleby oraz nie potrzebuje specjalnej opieki. Roślina osiąga wysokość około 10 cm i tworzy gęste dywany z kwiatów na wiosnę. Można ją uprawiać w ogrodach skalnych, rabatach i na murkach kwiatowych, gdzie prezentuje się bardzo ładnie wśród kamieni lub w towarzystwie innych roślin o różnych kształtach i formach.

Roślina w doniczce P11

Ilość
Niebawem w sprzedaży

 

14 dni na zwrot towaru

Floks szydlasty 'Blue Violet' - sadzonki

Floks szydlasty 'Blue Violet' to jedna z najpopularniejszych odmian floksa szydlastego. Roślina ta jest niska i rozrasta się poziomo, tworząc gęste, dywanowe kępy o wysokości około 10 cm. Liście są wąskie i igiełkowate, zielone lub szarozielone, zależnie od odmiany. W okresie kwitnienia, który przypada na wczesną wiosnę, roślina wytwarza masę fioletowych kwiatów o delikatnym zapachu.

Uprawa Floks / Płomyk szydlasty 'Blue Violet'

Uprawa Floks szydlasty 'Blue Violet' jest bardzo prosta. Roślina ta preferuje słoneczne stanowiska i gleby przepuszczalne, umiarkowanie wilgotne i o odczynie lekko kwaśnym lub obojętnym. Ważne jest, aby gleba była dobrze osłonięta przed przesuszeniem, co można osiągnąć przez mulczowanie. Roślina ta jest mrozoodporna i nie wymaga specjalnej ochrony przed zimą.

Gdzie sadzić Floks / Płomyk szydlasty 'Blue Violet'

Floks szydlasty 'Blue Violet' jest często sadzony w ogrodach skalnych, na murkach i rabatach. Ze względu na swoją poziomą formę i zdolność do szybkiego rozrastania się, jest doskonałym wyborem do pokrywania dużych powierzchni. Można ją również sadzić w pojemnikach i donicach, gdzie pięknie prezentuje się w towarzystwie innych roślin wiosennych.

Phlox subulata
0001-01-01

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: