Płomyk szydlasty 'Purple Beauty' - Phlox subulata 1L

Indeks: Phlox subulata

11,01 zł
Brutto

Płomyk / Floks Szydlasty Purple Beauty - Phlox subulata Purple Beauty

Phlox subulata 'Purple Beauty' to odmiana floksa szydlastego o intensywnie fioletowych kwiatach. Roślina ta rośnie szybko, tworząc gęste dywany kwiatowe na wiosnę. Wymaga jasnego miejsca i przeciętnej, wilgotnej gleby oraz jest mrozoodporna. Można ją uprawiać w ogrodach skalnych, rabatach i na murkach kwiatowych, gdzie tworzy efektowne kompozycje w towarzystwie innych roślin o różnych kształtach i formach.


Roślina w doniczce P11

Ilość
Dostępny

 

14 dni na zwrot towaru

Floks szydlasty 'Purple Beauty' Phlox subulata

Ta odmiana floksa jest jedną z najbardziej intensywnie fioletowych odmian.

Roślina ta rozwija się szybko i rozrasta się zadarniając glebę przez pokładające się pędy. Osiąga wysokość do 10 cm, a jej liście są zimozielone i tworzą długie, gęsto ulistnione pędy.

Kwiaty o klinowatych płatkach korony, zebrane są po 3-6 w baldachogrona. Odmiana "Purple Beauty" charakteryzuje się ciemnoróżowymi kwiatami, pojawiającymi się w kwietniu i maju.

Jak uprawiać floksy szydlaste

Ta roślina jest niewymagająca i potrzebuje jedynie jasnego miejsca oraz przeciętnej gleby ogrodowej, która powinna być jednak w miarę wilgotna. Jest mrozoodporna i nie wymaga specjalnej opieki, jednak w przypadku bezśnieżnej, mroźnej zimy warto okryć jej liście włókniną, aby wiosną były ładne i zielone.

Gdzie sadzić floksy szydlaste

Floks szydlasty nadaje się do uprawy w ogrodach skalnych, murkach kwiatowych oraz rabatach. Wśród kamieni tworzy wypełniający dywan lub zwisające lawiny kwiatów na murkach skalnych. Łącząc ją z roślinami o odmiennym pokroju, takimi jak strzelistymi irysami lub kulistymi iglakami, można stworzyć kompozycję  atrakcyjną przez cały sezon.

Phlox subulata
20 Przedmioty
0001-01-01

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: