Cis Pośredni Stricta Viridis sadzonki Cis Pośredni Stricta Viridis sadzonki

Cis Pośredni 'Stricta Viridis' - Taxus 3L

Indeks: Taxus xmedia

24,00 zł
Brutto

Cis Pośredni 'Stricta Viridis' - Taxus 3L

Cis Pośredni 'Stricta Viridis' to zwarty krzew o stożkowatym kształcie, ciemnozielonych igłach, rosnący wolno i nadający się do ozdabiania ogrodów, tworzenia żywopłotów oraz uprawy w donicach.

Ilość
Dostępny

 

14 dni na zwrot towaru

Opis:

Cis Pośredni 'Stricta Viridis' to odmiana cisu pośredniego (Taxus media), który jest krzewem z rodziny cyprysowatych (Cupressaceae). Charakteryzuje się stożkowatym kształtem i zwartym wzrostem. Jego igły są ciemnozielone, a cała roślina utrzymuje się w eleganckim kolumnowym kształcie. Cis pośredni jest rośliną wiecznie zieloną, co oznacza, że utrzymuje swoje igły przez cały rok.

Uprawa:

  1. Stanowisko: Cis pośredni 'Stricta Viridis' preferuje słoneczne do lekko zacienionych stanowisk. Dobrze rośnie w glebie o umiarkowanej wilgotności.
  2. Gleba: Gleba powinna być przepuszczalna, dobrze drenująca, o odczynie lekko kwasowym do lekko zasadowym.
  3. Podlewanie: Młode rośliny wymagają regularnego podlewania, ale rośliny dorosłe są stosunkowo odporne na suszę.
  4. Zimotrwałość: Cis pośredni jest odporny na mrozy, co czyni go odpowiednim do uprawy w różnych strefach klimatycznych.

Zastosowanie:

  1. Ozdobne ogrody: 'Stricta Viridis' jest często stosowany jako roślina ozdobna w ogrodach ze względu na swój elegancki kształt i ciemnozielone igły.
  2. Żywopłoty: Ze względu na zwarty wzrost, cis pośredni 'Stricta Viridis' może być wykorzystywany do tworzenia żywopłotów, zapewniając prywatność i estetyczny wygląd.
  3. Donice: Nadaje się do uprawy w donicach, co czyni go atrakcyjnym wyborem do ozdabiania tarasów, balkonów czy innych przestrzeni miejskich.

Wzrost:

Cis pośredni 'Stricta Viridis' rośnie stosunkowo wolno, osiągając zazwyczaj od 2 do 4 metrów wysokości po wielu latach. Jego wzrost jest pionowy, a kształt stożkowy utrzymuje się przez większość czasu, nadając roślinie elegancki wygląd.

Ważne jest regularne przycinanie, zwłaszcza jeśli chcesz utrzymać określony kształt czy rozmiar rośliny. Pamiętaj o monitorowaniu stanu gleby i dostarczaniu odpowiednich składników odżywczych, aby zachować zdrowie i atrakcyjność cisu pośredniego 'Stricta Viridis'.

Taxus xmedia
0001-01-01

Opis

Domyślna wysokość
od 3m do 4m
Domyślna szerokość
do 50cm
Stanowisko
Cieniste
Półcieniste
Słoneczne
Kolor Liści / Igieł
Zielone
Zimozielone
Tak
Wilgotność podłoża
Umiarkowanie wilgotne
Gleba
Próchniczna
Żyzna
pH podłoża
Lekko kwaśne
Obojętne
Pokrój
Kolumnowy
Zastosowanie
Ogrody przydomowe
Ogrody skalne
Żywopłoty
Mrozoodporność
5A ( od –28,9 °C do –26,1 °C )

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: