Cis pospolity Repandens sadzonki Cis pospolity Repandens sadzonki

Cis pospolity 'Repandens' - Taxus baccata - P9

Indeks: Taxus baccata

13,00 zł
Brutto

Cis pospolity 'Repandens' - Taxus baccata - 3L

Cis pospolity 'Repandens' to niska odmiana cisa o rozłożystym wzroście, osiągająca około 30-60 cm wysokości, charakteryzująca się ciemnozielonymi, błyszczącymi igłami, doskonale nadającą się do pokrywania skarp i obsadzania obszarów niskich w ogrodzie.

Ilość
Niebawem w sprzedaży

 

14 dni na zwrot towaru

Opis:

Cis pospolity 'Repandens' to odmiana cisa o niskim wzroście i rozłożystym pokroju. Charakteryzuje się zwartym krzewem, którego gałęzie układają się szeroko na boki, tworząc atrakcyjną formę rośliny. Igły są ciemnozielone i błyszczące, utrzymując się przez cały rok.

Wzrost: 'Odmiana ta osiąga niską wysokość, typowo między 30 a 60 cm, co sprawia, że jest idealna do wykorzystania jako roślina okrywowa lub do obsadzania obszarów o niskim wzroście.

Uprawa:

  1. Stanowisko: 'Repandens' preferuje stanowiska słoneczne do półcienistych, chociaż rośnie również w cieniu. Lepszy wzrost i gęsty pokrój są osiągane na stanowiskach o większym nasłonecznieniu.

  2. Podłoże: Gleba powinna być dobrze przepuszczalna, umiarkowanie wilgotna i bogata w składniki odżywcze. Cisy pospolite są generalnie odporne, ale dobrze drenująca gleba jest zawsze korzystna.

  3. Podlewanie: Regularne podlewanie jest ważne, zwłaszcza w okresach suszy, ale należy unikać nadmiernego podlewania.

  4. Przycinanie: Nie wymaga intensywnego przycinania. Lekkie przycinanie może być stosowane, aby utrzymać pożądany kształt.

Zastosowanie:

  1. Roślina okrywowa: 'Repandens' jest idealny do pokrywania skarp, obsadzania obszarów wokół drzew czy ogrodów skalnych ze względu na swoją niską i rozłożystą formę.

  2. Kompozycje ogrodowe: Dzięki swojemu niskiemu wzrostowi i szerokiemu rozpostarciu, 'Repandens' doskonale sprawdza się w ogrodach przydomowych, dodając atrakcyjne kompozycje.

  3. Pojemnik: Nadaje się do uprawy w pojemnikach na tarasach lub balkonach, tworząc niskie, zwisające dekoracje.

Pamiętaj, że indywidualne warunki klimatyczne, glebowe i pielęgnacyjne mogą wpływać na rozwój rośliny, więc zawsze warto dostosować praktyki hodowlane do warunków danego obszaru. Skonsultuj się z lokalnym ogrodnikiem lub specjalistą ds. roślin, aby uzyskać dokładne wskazówki dotyczące uprawy tej odmiany cisa pospolitego.

Ak.Taxus baccata

Opis

Domyślna wysokość
50cm - 100cm
Domyślna szerokość
od 2m do 3m
Stanowisko
Cieniste
Półcieniste
Słoneczne
Kolor Liści / Igieł
Zielone
Zimozielone
Tak
Wilgotność podłoża
Umiarkowanie wilgotne
Gleba
Próchniczna
Żyzna
pH podłoża
Obojętne
Pokrój
Płożący
Rozłożysty
Zastosowanie
Ogrody przydomowe
Parki
Rabaty
Roślina okrywowa
Mrozoodporność
6B ( od –20,6 °C do –17,8 °C )

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: