Cis pośredni 'Wojtek' - Taxus P9

Indeks: Taxus xmedia

13,00 zł
Brutto

Cis pośredni 'Wojtek' - Taxus P9

Cis pośredni 'Wojtek' to elegancki krzew o kolumnowym kształcie, intensywnie zielonych igiełkach, osiągający 2-4 metry wysokości i 1-2 metry szerokości. Doskonale rośnie na stanowiskach słonecznych lub półcienistych, nadaje się do różnych gleb, a ograniczone przycinanie utrzymuje jego naturalny kształt. Idealny do soliter, ogrodów skalnych lub jako żywopłot, dodając urok i harmonię do ogrodowej aranżacji.

Ilość
Dostępny

 

14 dni na zwrot towaru

Cis pośredni 'Wojtek' (Taxus media 'Wojtek') to wyjątkowy krzew, który wyróżnia się eleganckim i gęstym pokrojem. Jego zielone igiełki oraz kolumnowy kształt sprawiają, że stanowi atrakcyjny element w ogrodowej aranżacji.

Opis Liści/Igieł:

Liście Cisa 'Wojtek' to gęste igiełki o intensywnie zielonej barwie, osiągające długość od 1 do 3 centymetrów. Tworzą one zwartą, bujną roślinę, nadając jej elegancki charakter. Tekstura igiełek jest delikatna, co dodaje roślinie estetyki.

Wzrost i Szerokość:

Wysokość: 'Wojtek' osiąga przeciętnie od 2 do 4 metrów, prezentując się imponująco w pejzażu ogrodowym. Szerokość: Kolumnowy kształt utrzymuje szerokość na poziomie 1-2 metrów, co czyni go doskonałym wyborem do ograniczonych przestrzeni.

Uprawa:

Stanowisko: 'Wojtek' najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych lub półcienistych, doskonale adaptując się do różnych typów gleb. Podlewanie: Regularne podlewanie, zwłaszcza podczas okresów suszy, wspiera zdrowy wzrost rośliny. Przycinanie: Ograniczone do usuwania martwych gałązek, utrzymujące naturalny kształt krzewu.

Zastosowanie:

  • Solitera: Doskonały jako pojedynczy punkt centralny, dodający uroku ogrodu.
  • Ogrody skalne: Kolumnowy pokrój doskonale komponuje się w ogrodach skalnych.
  • Żywopłot: Dzięki gęstości wzrostu, może być używany do tworzenia niskich, estetycznych żywopłotów.

Podsumowanie:

Cis pośredni 'Wojtek' to roślina o wyjątkowym wyglądzie, łatwa w pielęgnacji, która doskonale sprawdzi się w różnych aranżacjach ogrodowych, dodając elegancji i harmonii.
Taxus xmedia
16 Przedmioty

Opis

Domyślna wysokość
od 3m do 4m
Domyślna szerokość
do 80cm
Stanowisko
Cieniste
Półcieniste
Słoneczne
Kolor Liści / Igieł
Zielone
Zimozielone
Tak
Wilgotność podłoża
Umiarkowanie wilgotne
Gleba
Próchniczna
Żyzna
pH podłoża
Lekko kwaśne
Obojętne
Pokrój
Kolumnowy
Zastosowanie
Ogrody przydomowe
Parki
Żywopłoty
Mrozoodporność
5B ( od –26,1 °C do –23,3 °C )

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: