Cis pośredni Hicksii sadzonki Cis pośredni Hicksii sadzonki

Cis pośredni 'Hicksii' - Taxus x media - 3L

Indeks: Taxus xmedia

24,00 zł
Brutto
Ilość
Dostępny

 

14 dni na zwrot towaru

Cis pośredni sadzonki

Mieszaniec cisa pospolitego i cisa japońskiego. Z pokroju bardziej podobny do cisa pospolitego, igły przypominają cis japoński.

Cis pośredni Hicksii, Taxus x media

Krzew silnie rosnący, osiągający po 10 latach około 2m wysokości i 1m szerokości. Roczny przyrost rośliny wynosi około 20 cm. Rośnie kolumnowo, rozgałęzia się dość mocno, ale wszystkie rozgałęzienia kierują się pionowo w górę. Igły miękkie i ciemnozielone, młode przyrosty natomiast mają jaśniejszą barwę zieleni. Hicksii jest odmianą żeńską, owocującą już na małych sadzonkach. Atrybutem rośliny są osłaniające nasiona czerwone osnówki pojawiające się na roślinie początkiem września. Osnówka jest jedyną jadalną częścią rośliny pozbawioną trującego alkaloidu – taksyny. Słodka w smaku osnówka stanowi prawdziwy, zimowy przysmak ptaków.

Cis 'Hicksii' uprawa

Roślina nie toleruje gleb suchych, piaszczystych oraz podmokłych. Zalecane jest  stosowanie gleby o odczynie obojętnym do zasadowego. Stanowisko dla odmiany 'Hicksii' powinno być słoneczne do cienistego.

Odmiana 'Hicksii' zastosowanie

Zaletą rośliny jest możliwość przycinania, oraz fakt iż roślina polecana jest do tworzenia żywopłotów w miejscach cienistych gdzie  inne rośliny (np. jałowce czy żywotniki ) nie mogły by rosnąć. Szybki wzrost i duża siła regeneracji pozwala tworzyć interesujące formy cięte. Cis pośredni 'Hicksii ' możemy sadzić w niewielkich ogrodach, parkach, pojemnikach które ozdobią nasz taras i balkon. Krzew pięknie prezentuje się jako soliter, oraz sadzony w grupach.

K.L.

Taxus xmedia
58 Przedmioty

Opis

Domyślna wysokość
od 1,5m do 2m
Domyślna szerokość
do 1m
Stanowisko
Cieniste
Półcieniste
Słoneczne
Kolor Liści / Igieł
Ciemnozielony
Zimozielone
Tak
Wilgotność podłoża
Umiarkowanie wilgotne
Gleba
Przepuszczalna
Żyzna
pH podłoża
Obojętne
Zasadowe
Pokrój
Kolumnowy
Zastosowanie
Ogrody przydomowe
Pojemniki
Soliter
Tarasy / Balkony
Żywopłoty
Mrozoodporność
5B ( od –26,1 °C do –23,3 °C )

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: