Hakonechloa smukła Albostriata sadzonki Hakonechloa smukła Albostriata sadzonki

Hakonechloa smukła 'Albostriata' - Hakonechloa 2L

Indeks: Hakonechloa macra

22,00 zł
Brutto

Hakonechloa smukła 'Albostriata' - Hakonechloa 2L

Hakonechloa smukła 'Albostriata' to trawa ozdobna o pięknych, biało paskowanych liściach, tworząca efektowne, falujące kępy. Idealna do cienistych miejsc w ogrodzie, gdzie jej delikatny pokrój i unikatowa kolorystyka mogą być w pełni docenione. Ciekawostką jest jej pochodzenie z Japonii, gdzie jest ceniona za swoje walory estetyczne, szczególnie w ogrodach o charakterze zen. Jest również popularna w ...

Ilość
Dostępny

 

14 dni na zwrot towaru

Hakonechloa smukła Albostriata sadzonki - (łac. Hakonechloa macra)

Wieloletnia trawa ozdobna pochodząca z Japonii. Dorasta do 40 cm wysokości przy średnicy dochodzącej do 1 m. Charakterystyczne dla tej odmiany są dwubarwne liście, które ozdobione są jasnymi biało-kremowymi cienkimi paskami. Kształt liścia jest podłużny, przypominający liście bambusa, dodatkowo łukowato przewieszają się tworząc poduchy liści. Jesienią liście przebarwiają się na brunatny kolor. Kwitnienie rozpoczyna się w sierpniu i trwa do października. Kwiatostany delikatne, w formie kłosów, nieśmiało wyłaniają się spod liści.

Hakonechloa smukła 'Albostriata' nie stwarza problemów w uprawie. Generalnie trawa rośnie dobrze na większości umiarkowanie wilgotnych gleb ogrodowych. Preferuje jednak gleby przepuszczalne, żyzne, próchnicze, o lekko kwaśnym odczynie. Nie powinno z kolei sadzić się jej na glebach podmokłych i nieprzepuszczalnych. Roślina jest mocno tolerancyjna w stosunku do światła słonecznego, najlepiej czuje się w półcieniu. Na miejscach mocno wystawionych na słońce podłoże powinno być stale wilgotne, w przeciwnym razie liście trawy mogą zostać uszkodzone przez słońce. Liście obcina się dopiero wiosną, gdyż w trakcie zimy stanowią one dla rośliny osłonę przed mrozem.

jd

Hakonechloa macra
19 Przedmioty

Opis

Domyślna wysokość
40cm - 50cm
Stanowisko
Osłonięte
Półcieniste
Słoneczne
Termin kwitnienia
październik
sierpień
wrzesień
Kolor kwiatostanów
Beżowy
Kolor Liści / Igieł
Wielobarwne / Pstre / Obrzeżone
Zimozielone
Nie
Wilgotność podłoża
Umiarkowanie wilgotne
Gleba
Przepuszczalna
Próchniczna
Żyzna
pH podłoża
Lekko kwaśne
Pokrój
Kępiasty
Zastosowanie
Ogrody naturalistyczne
Ogrody orientalne
Ogrody skalne
Parki
Pojemniki
Rabaty
Roślina okrywowa
Tarasy / Balkony
Mrozoodporność
6 ( od –23,3 °C do –17,8 °C )

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: