Hortensja bukietowa ‘Bombshell’ - 3L

Indeks: Hydrangea paniculata

24,00 zł
Brutto
Ilość
Dostępny

 

14 dni na zwrot towaru

Hortensja bukietowa 'Bombshell'  (łac. Hydrangea paniculata)

Hortensja jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych krzewów ogrodowych. Karłową odmianę 'Bombshell' wyróżnia rozłożysty pokrój i bardzo obfite kwitnienie, dzięki tym zaletą z powodzeniem znalazła uznanie u wielu ogrodników z uwagi na szeroki zakres zastosowania i walory estetyczne.

Krzew dorasta do 1 metra wysokości i 80 cm szerokości. Liście ciemnozielone, elipsowate. Pędy wyginają się łukowato pod naporem kwiatów. Hortensja bukietowa kwitnie na pędach tegorocznych, dlatego należy przyciąć ją wczesną wiosną. Zabieg ten wykonujemy w dni słoneczne, gdy nie są zapowiadane wiosenne przymrozki, w ten czas pędy silnie skracamy nad trzecim oczkiem od dołu. Taka czynność pobudza roślinę do obfitego kwitnienia.  Kwiaty w początkowej fazie rozwoju jasno limonkowe, w pełni rozkwitu czysto białe, wielkością dochodzące do 25 cm, z czasem przechodzą w odcień różu. Okres kwitnienia przypada na koniec czerwca i trwa do października. Po tym czasie kwiatostany zasychają i stanowią piękną ozdobę ogrodu również zimą.

Preferuje stanowiska słoneczne lub półcieniste, gleby żyzne, próchnicze, umiarkowanie wilgotne o odczynie lekko kwaśnym. Wymaga nawożenia preparatami zakwaszającymi, wiosną dobrze jest wzbogacić podłoże o siarczan potasu. W celu zabezpieczenia rośliny przed nadmiernym parowaniem wody dobrze jest ściółkować podłoże korą co dodatkowo zakwasi glebę. Krzew jest w pełni mrozoodporny.

jd

Hydrangea paniculata
14 Przedmioty
0001-01-01

Opis

Domyślna wysokość
50cm - 100cm
Domyślna szerokość
do 80cm
Stanowisko
Półcieniste
Słoneczne
Termin kwitnienia
czerwiec
lipiec
październik
sierpień
wrzesień
Kolor kwiatostanów
Biały
Kolor Liści / Igieł
Ciemnozielony
Zimozielone
Nie
Wilgotność podłoża
Umiarkowanie wilgotne
Gleba
Żyzna
pH podłoża
Lekko kwaśne
Pokrój
Rozłożysty
Zastosowanie
Kwiaty cięte
Ogrody przydomowe
Pojemniki
Rabaty
Tarasy / Balkony
Mrozoodporność
5B ( od –26,1 °C do –23,3 °C )

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: