Hortensja bukietowa Polar Bear, sadzonki Hortensja bukietowa Polar Bear, sadzonki

Hortensja bukietowa 'Polar Bear' 3L

Indeks: Hydrangea paniculata

24,00 zł
Brutto
Ilość
Dostępny

 

14 dni na zwrot towaru

Hortensja bukietowa Polar Bear, sadzonki

Hortensja jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych krzewów ogrodowych. Odmiana 'Polar Bear' została uzyskana z mieszanki dwóch odmian 'Limelight' oraz 'Grandiflora'. Dzięki temu powstała odmiana o niesamowicie dużych kwiatach, osiągających nawet 40 cm wielkości! Hortensja bukietowa 'Polar Bear' nazywana jest potocznie 'Misiem Polarnym'.

Krzew dorasta do 2 metrów wysokości i podobnej szerokości. Liście ciemnozielone, elipsowate. Pędy sztywne, wzniesione, z czasem po pojawieniu się kwiatów, wymagają podpór. Hortensja bukietowa kwitnie na pędach tegorocznych, dlatego należy przyciąć ją wczesną wiosną. Zabieg ten wykonujemy w dni słoneczne, gdy nie są zapowiadane wiosenne przymrozki, w ten czas pędy silnie skracamy nad trzecim oczkiem od dołu. Taka czynność pobudza roślinę do obfitego kwitnienia.  Kwiaty w początkowej fazie rozwoju jasno limonkowe, w pełni rozkwitu czysto białe, wielkością dochodzące do 40 cm, z czasem przechodzą w odcień różu. Okres kwitnienia przypada na koniec lipca i trwa do października. Po tym czasie kwiatostany zasychają i stanowią piękną ozdobę ogrodu również zimą.

Preferuje stanowiska słoneczne lub półcieniste, gleby żyzne, próchnicze, umiarkowanie wilgotne o odczynie lekko kwaśnym. Wymaga nawożenia preparatami zakwaszającymi, wiosną dobrze jest wzbogacić podłoże o siarczan potasu. W celu zabezpieczenia rośliny przed nadmiernym parowaniem wody dobrze jest ściółkować podłoże korą co dodatkowo zakwasi glebę. Krzew jest w pełni mrozoodporny.

jd

Hydrangea paniculata
90 Przedmioty
0001-01-01

Opis

Domyślna wysokość
od 1m do 2m
Domyślna szerokość
od 1m do 1,5m
Stanowisko
Półcieniste
Słoneczne
Termin kwitnienia
lipiec
październik
sierpień
wrzesień
Kolor kwiatostanów
Biały
Jasnoróżowy
Kremowy
Kolor Liści / Igieł
Zielone
Zimozielone
Nie
Wilgotność podłoża
Umiarkowanie wilgotne
Gleba
Próchniczna
Żyzna
pH podłoża
Lekko kwaśne
Pokrój
Rozłożysty
Zastosowanie
Kwiaty cięte
Ogrody naturalistyczne
Ogrody przydomowe
Parki
Pojemniki
Rabaty
Soliter
Tarasy / Balkony
Mrozoodporność
5A ( od –28,9 °C do –26,1 °C )

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: