Hortensja piłkowana Preziosa, sadzonki Hortensja piłkowana Preziosa, sadzonki

Hortensja piłkowana 'Preziosa' 3L

Indeks: Hydrangea serrata

24,00 zł
Brutto
Ilość
Dostępny

 

14 dni na zwrot towaru

Hortensja piłkowana Preziosa, sadzonki

Hortensja piłkowana 'Preziosa' powstała w wyniku krzyżówki H. macrophylla i H. serrata, w wyniku czego odziedziczyła ładne, kuliste kwiatostany (po hortensji ogrodowej) i czerwieniejące liście (po hortensji piłkowanej). Czasami jest spotykana pod nazwą ‘Preziosa’ lub pod synonimiczną nazwą odmiany ‘Pink Beauty’.

Dorasta do 1m wysokości i nieco mniejszej szerokości. Liście tej odmiany są ostro zakończone, elipsowate, ciemnozielone z czerwonym ogonkiem w okresie jesiennym przebarwiają się na piękny bordowy kolor. Hortensja piłkowana ‘Preziosa’ posiada kwiaty płonne. Piękne kuliste, duże kwiatostany o średnicy 10cm na początku lata w kolorze jasnoróżowym w późniejszym czasie ciemnieją i przybierają bordową barwę. Kwitnienie rozpoczyna się na przełomie czerwca i lipca trwa do września, kwiaty zasychają w okresie jesiennym i zdobią ogród również zimą. 

Krzew preferuje stanowiska półcieniste, cieniste i słoneczne, lecz w tym wypadku musimy zapewnić roślinie większą ilość wody w słoneczne dni. Hortensja piłkowana wymaga gleby kwaśnej do lekko kwaśnej, musimy również pamiętać o zapewnieniu umiarkowanej wilgotności podłoża. Gleba żyzna, próchniczna. Roślinie warto ściółkować korą, co zapewni utrzymanie wilgoci i dodatkowo zakwasi podłoże. Jeśli gleba będzie kwaśna to możemy uzyskać niebieski kolor kwiatów.

jd

Hydrangea serrata
55 Przedmioty
0001-01-01

Opis

Domyślna wysokość
od 1m do 1,5m
Domyślna szerokość
od 1m do 1,5m
Stanowisko
Cieniste
Osłonięte
Półcieniste
Słoneczne
Termin kwitnienia
czerwiec
lipiec
sierpień
wrzesień
Kolor kwiatostanów
Różowy
Kolor Liści / Igieł
Ciemnozielony
Zimozielone
Nie
Wilgotność podłoża
Umiarkowanie wilgotne
Gleba
Próchniczna
Żyzna
pH podłoża
Kwaśne
Lekko kwaśne
Pokrój
Półkulisty
Zastosowanie
Kwiaty cięte
Ogrody przydomowe
Pojemniki
Rabaty
Tarasy / Balkony
Wrzosowiska
Mrozoodporność
6A ( od –23,3 °C do –20,6 °C )

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: