Hortensja bukietowa 'Levana' sadzonki Hortensja bukietowa 'Levana' sadzonki

Hortensja bukietowa 'Levana' 3L

Indeks: Hydrangea paniculata

29,00 zł
Brutto
Ilość
Dostępny

 

14 dni na zwrot towaru

Hortensja bukietowa 'Levana' (łac. Hydrangea paniculata)

Hortensja jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych krzewów ogrodowych. Odmiana 'Levana' charakteryzuje się obfitym kwitnieniem.

Krzew dorasta do 3 metrów wysokości i podobnej szerokości, w sprzyjających warunkach może osiągać nawet 5 m wysokości. Liście ciemnozielone, elipsowate, pofalowane na brzegach. Pędy sztywne, wzniesione, z czasem po pojawieniu się kwiatów, wymagają podpór. Hortensja bukietowa kwitnie na pędach tegorocznych, dlatego należy przyciąć ją wczesną wiosną. Zabieg ten wykonujemy w dni słoneczne, gdy nie są zapowiadane wiosenne przymrozki, w ten czas pędy silnie skracamy nad drugim oczkiem od dołu. Taka czynność pobudza roślinę do obfitego kwitnienia. Kwiatostany składają się z kwiatów płonnych (dekoracyjne) i płodnych (niepozorne), w kształcie stożka. Kwiaty w początkowej fazie rozwoju kremowe, z czasem przechodzą w odcień różu. Okres kwitnienia rozpoczyna się w lipcu i trwa do października. Po tym czasie kwiatostany zasychają i stanowią piękną ozdobę ogrodu również zimą.

Hortensja bukietowa 'Levana, sadzonki

Preferuje stanowiska słoneczne lub półcieniste, gleby żyzne, próchnicze, umiarkowanie wilgotne o odczynie lekko kwaśnym. Wymaga nawożenia preparatami zakwaszającymi, wiosną dobrze jest wzbogacić podłoże o siarczan potasu. W celu zabezpieczenia rośliny przed nadmiernym parowaniem wody dobrze jest ściółkować podłoże korą co dodatkowo zakwasi glebę. Krzew jest w pełni mrozoodporny.

jd

Hydrangea paniculata
34 Przedmioty
0001-01-01

Opis

Domyślna wysokość
od 2m do 3m
Stanowisko
Półcieniste
Słoneczne
Termin kwitnienia
lipiec
październik
sierpień
wrzesień
Kolor kwiatostanów
Kremowy
Kolor Liści / Igieł
Ciemnozielony
Zimozielone
Nie
Wilgotność podłoża
Umiarkowanie wilgotne
Gleba
Próchniczna
Żyzna
pH podłoża
Lekko kwaśne
Pokrój
Wzniesiony
Zastosowanie
Kwiaty cięte
Ogrody naturalistyczne
Ogrody przydomowe
Rabaty
Soliter
Zieleń publiczna
Mrozoodporność
5 ( od –28,9 °C do –23,3 °C )

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: