Hortensja bukietowa 'Polestar' 3L

Indeks: Hydrangea paniculata

49,00 zł
Brutto
Ilość
Dostępny

 

14 dni na zwrot towaru

Hortensja bukietowa 'Polestar' (łac. Hydrangea paniculata), sadzonki

Hortensja jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych krzewów ogrodowych. Karłową odmianę 'Polestar' wyróżnia rozłożysty pokrój i bardzo obfite kwitnienie, dzięki tym zaletą z powodzeniem znalazła uznanie u wielu ogrodników z uwagi na szeroki zakres zastosowania i walory estetyczne.

Krzew dorasta do 70 cm wysokości i zbliżonej szerokości. Liście ciemnozielone, elipsowate. Pędy wyginają się łukowato pod naporem kwiatów. Hortensja bukietowa kwitnie na pędach tegorocznych, dlatego należy przyciąć ją wczesną wiosną. Zabieg ten wykonujemy w dni słoneczne, gdy nie są zapowiadane wiosenne przymrozki, w ten czas pędy silnie skracamy nad trzecim oczkiem od dołu. Taka czynność pobudza roślinę do obfitego kwitnienia. W przypadku tej odmiany mamy do czynienia z dwoma rodzajami kwiatów jakie możemy zaobserwować na krzewie w pełni kwitnienia. Kwiaty płodne, zawierające nasiona, są niepozorne, delikatne i mało ozdobne, ale dodają wdzięku roślinie. Kwiaty płonne zaś nie mają słupków i pręcików, a ich ozdobą są dość duże płatki. Kwiaty w początkowej fazie rozwoju jasno limonkowe, w pełni rozkwitu czysto białe, z czasem przechodzą w odcień różu. Okres kwitnienia przypada na koniec czerwca i trwa do października. Po tym czasie kwiatostany zasychają i stanowią piękną ozdobę ogrodu również zimą.

Preferuje stanowiska słoneczne lub półcieniste, gleby żyzne, próchnicze, umiarkowanie wilgotne o odczynie lekko kwaśnym. Wymaga nawożenia preparatami zakwaszającymi, wiosną dobrze jest wzbogacić podłoże o siarczan potasu. W celu zabezpieczenia rośliny przed nadmiernym parowaniem wody dobrze jest ściółkować podłoże korą co dodatkowo zakwasi glebę. Krzew jest w pełni mrozoodporny.

jd

Hydrangea paniculata
43 Przedmioty

Opis

Domyślna wysokość
do 70cm
Domyślna szerokość
do 70cm
Stanowisko
Półcieniste
Słoneczne
Termin kwitnienia
czerwiec
lipiec
sierpień
wrzesień
Kolor kwiatostanów
Biały
Różowy
Kolor Liści / Igieł
Ciemnozielony
Zimozielone
Nie
Wilgotność podłoża
Umiarkowanie wilgotne
Gleba
Żyzna
pH podłoża
Lekko kwaśne
Pokrój
Rozłożysty
Zastosowanie
Kwiaty cięte
Ogrody przydomowe
Pojemniki
Rabaty
Tarasy / Balkony
Mrozoodporność
5B ( od –26,1 °C do –23,3 °C )

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: