Hortensja bukietowa 'Mojito'  duża sadzonka 3L Hortensja bukietowa 'Mojito'  duża sadzonka 3L

Hortensja bukietowa 'Mojito' 3L

Indeks: Hydrangea paniculata

39,00 zł
Brutto
Ilość
Dostępny

 

14 dni na zwrot towaru

Hortensja Bukietowa 'Mojito', duże sadzonki

Hortensja bukietowa 'Mojito' to odmiana, która przyciąga uwagę niezwykłym, świeżym kolorytem kwiatów. Jej duże, bukietowe kwiatostany z czasem przechodzą z kremowej bieli do subtelnych odcieni jasnozielonych, jakby przesiąkniętych duchem słynnego koktajlu, od którego wzięła swoją nazwę. Ta odmiana hortensji jest ceniona za obfite i długotrwałe kwitnienie, które trwa od wczesnego lata aż do późnej jesieni.

Sposób uprawy Hortensji

  • Stanowisko: Hortensja 'Mojito' preferuje stanowiska półcieniste, osłonięte od silnego południowego słońca, które mogłoby uszkodzić delikatne kwiaty.
  • Ziemia: Roślina ta najlepiej rośnie w żyznej, dobrze przepuszczalnej, lekko kwaśnej do neutralnej glebie. Warto zadbać o odpowiednią wilgotność podłoża, ale bez ryzyka zastoju wody.

Pielęgnacja

  • Podlewanie: Regularne, szczególnie w okresach suszy. Hortensje lubią wilgotne gleby, ale nie przelane.
  • Nawożenie: Wczesną wiosną zaleca się stosowanie nawozów przeznaczonych dla hortensji, które wspomogą wzrost i kwitnienie.
  • Przycinanie: Przycinanie powinno być wykonane po kwitnieniu, usuwając przekwitłe kwiatostany i ewentualnie kształtując krzew.

Ciekawostki

  • Hortensja 'Mojito' może być używana jako roślina samodzielna lub w grupowych nasadzeniach, tworząc efektowne kompozycje kolorystyczne.
  • Kwiaty hortensji 'Mojito' idealnie nadają się do cięcia i są często wykorzystywane w bukietach, gdzie mogą zachować świeżość przez długi czas.
  • Jest to roślina, która może być uprawiana w pojemnikach, co czyni ją idealnym wyborem dla osób posiadających tarasy lub małe ogrody.

Hortensja bukietowa 'Mojito' to roślina, która wniesie do każdego ogrodu odrobinę luksusu i świeżości. Jej piękne kwiatostany są nie tylko ozdobą, ale mogą być też pięknym uzupełnieniem domowych aranżacji kwiatowych. Odpowiednia pielęgnacja zapewni, że ten niezwykły krzew będzie cieszył oko przez wiele sezonów, stając się jedną z najjaśniejszych gwiazd w ogrodowej kolekcji.

Hydrangea paniculata
6 Przedmioty

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: