Irga Dammera 'Major' - Cotoneaster dammeri - P9

Indeks: Cotoneaster dammeri

8,00 zł
Brutto

Irga płożąca Dammera 'Major' - Cotoneaster dammeri

Latem irga wygląda skromnie z ciemnozielonymi, skórzastymi liśćmi, jesienią świeci jak ogień. I wyglądaj oszałamiająco!


Jaskrawoczerwone jagody zdobią ten krzew liściasty, gdy Irga przestaje kwitnąć drobnymi białymi kwiatkami na wiosnę. Małe, zaokrąglone ciemnozielone liście nadają gałęziom niemal koronkowy wygląd. Jesienią liście przybierają jaskrawe odcienie pomarańczy i czerwieni.

Jeden kwiat Irgi dostarcza pszczołom około 9 mg nektaru o stężeniu cukru 15-39%. Pszczoła zużywa 2 mg cukru na 1 km lotu.

Ilość
Dostępny

 

14 dni na zwrot towaru

Irga Dammera 'Major' jest mało wymagająca, rośnie na każdej glebie, bardzo dobrze znosi suszę i zanieczyszczenia powietrza, idealna roślina na miejsca nasłonecznione.

Niska, zimozielona odmiana o płożącym pokroju. Liście ciemnozielone, eliptyczne, błyszczące, utrzymujące się na roślinie przez całe lato, żeby jesienią przybrać żywe odcienie czerwieni i pomarańczy. Pędy płożące po ziemi, ukorzeniają się i zadarniają skutecznie powierzchnie, tworząc gęsty zielony dywan. Roślina dorasta maksymalnie do 20cm wysokości, bardzo dobrze znosi cięcie. Okres kwitnienia przypada na maj i czerwiec.

W miesiącach wiosennych pojawiają się różowo zabarwione kwiaty. Rzadko są skupione, pojawiają się pojedynczo lub dwójkami równomiernie na gałęziach. Gdy kwiaty więdną, zaczynają pojawiać się owoce w postaci małych jagód. Początkowo żółtawe, z czasem przybierają jaskrawy czerwony kolor.

Jagody utrzymują się na roślinie przez całą zimę i są pożywieniem dla ptaków.

Irga Dammera 'Major' jest mało wymagająca, rośnie na każdej glebie, bardzo dobrze znosi suszę i zanieczyszczenia powietrza, idealna roślina na miejsca nasłonecznione.

Jeśli  potrzebujesz bezobsługowego pokrycia gruntu, chcesz posadzić liściasty żywopłot, który spodoba się pszczołom i ptakom, szukasz czegoś na ubarwienie jesiennych dni w ogrodzie, polecamy Irgę Major.

Jeśli szukasz rośliny zimozielonej o ciekawych, ładnych liściach, polecamy irgę.


Praktyczne wskazówki:

Posadź Irgę w miejscu nasłonecznionym/półcienistym. Do uprawy Irgi wystarczy średnio wilgotna gleba ogrodowa. Roślina jest mrozoodporna ale przy wi większych mrozach może zgubić liście.

Cotoneaster dammeri
20 Przedmioty

Opis

Domyślna wysokość
10cm - 20cm
Stanowisko
Półcieniste
Słoneczne
Termin kwitnienia
czerwiec
maj
Kolor kwiatostanów
Biały
Kolor Liści / Igieł
Ciemnozielony
Zimozielone
Tak
Wilgotność podłoża
Roślina tolerancyjna
Gleba
Roślina tolerancyjna
pH podłoża
Roślina tolerancyjna
Pokrój
Płożący
Zastosowanie
Ogrody naturalistyczne
Ogrody przydomowe
Ogrody skalne
Parki
Roślina okrywowa
Zadarniające
Zieleń publiczna
Mrozoodporność
6B ( od –20,6 °C do –17,8 °C )
Pora owocowania
Sierpień
Wrzesień
Kolor owoców
Czerwone

Specyficzne kody

3 innych produktów w tej samej kategorii: