Jeżyna bezkolcowa 'Brzezina' - 2L

Indeks: Rubus fruticosus

12,00 zł
Brutto
Ilość
Niebawem w sprzedaży

 

14 dni na zwrot towaru

Jeżyna bezkolcowa 'Brzezina'- krzew inaczej nazywany ożyną lub ostrężyną, z wyglądu przypomina malinę, natomiast pędy jeżyny są dłuższe, owoce najczęściej są ciemnofioletowe lub czarne. W tradycyjnej medycynie ludowej sok z jeżyn wykorzystywany był do wzmocnienia organizmu i zwalczenia drobnych infekcji (przeziębienia). Liście rośliny stosowano przeciwbiegunkowo, a wywar - przy stanach gorączkowych i grypie.

Odmiana 'Brzezina' to polska jeżyna o dużej sile wzrostu, wytwarza grube łukowato wygięte bezkolcowe pędy. Owoce wydłużone, czarne , duże pojawiające się wcześnie na krzewie i dojrzewające początkiem lipca.

Jeżyna tej odmiany owocuje na pędach dwuletnich, dlatego potrzebuje specjalnego cięcia. Latem pędom jednorocznym obcinamy tylko wierzchołki aby pobudzić je do rozkrzewiania. Na wiosnę pęd główny skraca się do wysokości około 1,7 m, a pędy boczne do długości 30 – 40 cm. Po owocowaniu skracamy natomiast wszystkie pędy które dały plon , oraz takie które są słabe.

Jeżyna bezkolcowa 'Brzezina' preferuje miejsca słoneczne do półcienistego, gleba umiarkowanie wilgotna, przepuszczalna o odczynie pH od lekko kwaśnego do obojętnego. Jeżyny wymagają podpory, są całkowicie mrozoodporne.

K.L.

Rubus fruticosus

Opis

Domyślna wysokość
od 1,5m do 2m
Stanowisko
Półcieniste
Słoneczne
Termin kwitnienia
czerwiec
Kolor kwiatostanów
Biały
Kolor Liści / Igieł
Zielone
Zimozielone
Nie
Wilgotność podłoża
Umiarkowanie wilgotne
Gleba
Przepuszczalna
Żyzna
pH podłoża
Lekko kwaśne
Obojętne
Zastosowanie
Dżemy
Nalewki
Owoce do spożycia na surowo
Owoce jadalne
Soki
Pora owocowania
Lipiec
Kolor owoców
Czarne

Specyficzne kody

3 innych produktów w tej samej kategorii: