Kalina koralowa 'Compactum' 2L

Indeks: Viburnum opulus

17,00 zł
Brutto
Ilość
Niebawem w sprzedaży

 

14 dni na zwrot towaru

Kalina koralowa "Compactum"

Roślina należąca do krzewów o luźnym pokroju, osiągająca wysokość ok 1,5m. Kalina ma kilka odmian lecz ta należy do wolno rosnącej, obwicie kwitnącej i owocującej odmiany. W naturalnych warunkach można spotkać ja na terenach lekko podmokłych, przy jeziorach, rzekach czy strumieniach.

Przełom maja i czerwca to czas kiedy kalina zaczyna kwitnąć. Pojawiają się wtedy kwiaty biało kremowe o kształcie płaskim baldachowatym. Składają się z kwiatów płonnych i płodnych i to właśnie z tych powstają później owoce. Czerwone, szkliste kulki pozostają na krzaczku aż do później jesieni, czasami nawet do wiosny. Smaczny przysmak dla ptaków ale dopiero po przemrożeniu cieszą się większym zainteresowaniem. Przed zrzuceniem liście jeszcze zmieniają kolor z zielonego na czerwony.

Krzew łatwy w uprawie. Nie wymaga cięcia. Samoistnie tworzy się z niego piękny kulisty krzew. Podłoże żyzne i wilgotne o odczynie lekko kwaśnym po alkaliczne. Preferuje stanowisko słoneczne lub pół cieniste ponieważ w zacienionych miejscach gorzej kwitnie i owocuje. Nie choruje. Jest tolerancyjny co do warunków w których rośnie. Jedyne co mu doskwiera to czasami pojawiające się mszyce. Nie jest to jednak problem ze względu na duży wybór środków na takie owady.

Kalina jak najbardziej nadaje się do posadzenia jako soliter lub w większej ilości stanowiący żywopłot. Dobrze komponuje się z większością drzew i krzewów.  W towarzystwie bylin także wygląda olśniewająco.

Dobrze rośnie na terenie całej Polski. Mrozy jej nie straszne. Spokojnie zniesie mrozy do -22C.

A.K

Viburnum opulus
0001-01-01

Opis

Domyślna wysokość
od 1m do 1,5m
Domyślna szerokość
od 1m do 1,5m
Stanowisko
Półcieniste
Słoneczne
Termin kwitnienia
czerwiec
maj
Kolor kwiatostanów
Biały
Kremowy
Kolor Liści / Igieł
Zielone
Zimozielone
Nie
Wilgotność podłoża
Wilgotne
Gleba
Żyzna
pH podłoża
Roślina tolerancyjna
Pokrój
Kulisty
Zastosowanie
Ogrody naturalistyczne
Ogrody przydomowe
Parki
Rabaty
Soliter
Zieleń publiczna
Żywopłoty
Mrozoodporność
6A ( od –23,3 °C do –20,6 °C )
Pora owocowania
Październik
Kolor owoców
Czerwone

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: