• -2,00 zł

Werbena patagońska - Verbena bonariensis P9

Indeks: Verbena bonariensis

8,00 zł
Brutto
10,00 zł
Zniżka 2,00 zł

Werbena patagońska to wysoka bylina o smukłej łodydze. Może dorastać do 180 cm i rozprzestrzeniać się na 90 cm szerokości. Pachnące lawendowe lub różowo-fioletowych kwiaty kwitną od połowy lata do jesiennych przymrozków. Pięknie komponuje się między trawami ozdobnymi np. wśród Miskantów

Ilość
Dostępny

 

14 dni na zwrot towaru

Werbena patagońska - co to jest

Werbena patagońska pochodzi z Brazylii i Argentyny (nazwa bonariensis pochodzi od Buenos Aires). Po raz pierwszy została wyhodowana jako ogrodowa roślina ozdobna w 1726 roku przez Anglików Jamesa i Williama Sherardów, którzy otrzymali nasiona z suszonego okazu odesłanego do Anglii z Buenos Aires.

Verbena bonariensis ma wysokie, wąskie, słabo ulistnione łodygi, na szczycie których późnym latem pojawiają się spłaszczone główki jasnych lawendowo-fioletowych kwiatów, unoszące się na długich, zwiewnych łodygach.
Werbena patagońska kwitnie od połowy lata do pierwszych przymrozków. Kwiaty są bardzo atrakcyjne dla motyli i innych owadów.

Werbena patagońska - uprawa

Do gruntu werbenę wysadzamy w połowie maja. Werbena patagońska preferuje słoneczne stanowiska ale urośnie także w półcieniu.

Nie jest wymagająca, choć najlepiej będzie rosła w żyznych glebach o odczynie obojętnym lub zasadowym. Dobrze znosi krótkotrwałe susze. Nie służy jej również nadmiar wody w podłożu. Przy przelaniu korzenie mogą zacząć gnić.

Werbena łatwo się rozsiewa. W sprzyjających warunkach werbena patagońska chętnie rozsiewa się w ogrodzie sama.

W chłodniejszym klimacie jest uprawiana jako roślina jednoroczna. Jednak uprawiana w odpowiednich warunkach może być wieloletnia. Na BALKONIE, TARASIE, przed nastaniem zimy przechowujemy donice w chłodnym pomieszczeniu, z temperaturą pow. 0°C i sporadycznie, słabo podlewamy. W OGRODZIE przycinamy, obsypujemy korą, otulamy przyciętymi gałązkami iglaków. Werbenę ogrodową możemy również przezimować. Jesienią ścinamy łodygi, wykopujemy roślinę i wsadzamy do doniczki.

Verbena bonariensis
35 Przedmioty
0001-01-01

Specyficzne kody

3 innych produktów w tej samej kategorii: