Miskant chiński 'Grosse Fontane' - Miscanthus 2L

Indeks: Miscanthus sinensis

26,00 zł
Brutto

Miskant chiński Grosse Fontane to wysoka trawa ozdobna dorastająca do ok. 170 cm, z kwiatostanem do 250 cm. Posiada zielonobiałe liście, tworzy kępy o luźnym, fontannowym pokroju.

Ilość
Dostępny

 

14 dni na zwrot towaru

Miskant chiński 'Grosse Fontane' (łac. Miscanthus sinensis)

Atrakcyjna odmiana która jest w stanie utrzymać swój wyprostowany pokrój przez całą zimę. Dorasta do 1,70 m wysokości a podczas kwitnienia osiąga nawet 2,5 m. Liście, długie, wąskie, przewieszające się. Kwitnienie rozpoczyna się pod koniec sierpnia i trwa do października, pozostawione kwiaty pięknie zdobią ogród zimą. Jest to jeden z najwcześniej zakwitających miskantów. Kwiatostany zebrane są w okazałe wiechy, osadzone wysoko ponad liśćmi, długości 20-30 cm, zaczerwienione. Kwiatostany żółkną w miarę przekwitania, można je wykorzysta do tworzenia suchych bukietów.

Miskant chiński 'Grosse Fontane' nie ma szczególnych wymagań i z pewnością każdy poradzi sobie z uprawą tej trawy w swoim ogrodzie. Miskant rośnie najlepiej na stanowisku w pełni słonecznym. Preferuje gleby lekko wilgotne, żyzne, przepuszczalne. Zimuje w gruncie, jednak młode rośliny warto zabezpieczyć przed mrozem związując liście i okrywając białą agrowłókniną w pierwszych 2 - 3 latach uprawy, po tym czasie nie ma problemu z zimowanie bez okrycia. Wiosną całą kępę należy ściąć nisko przy ziemi. Warto pamiętać, że chociaż miskant jest gatunkiem szybko rosnącym to nie należy do traw inwazyjnych, które rozrastają się w niekontrolowany sposób.

Miscanthus sinensis
16 Przedmioty
0001-01-01

Opis

Domyślna wysokość
od 2m do 3m
Stanowisko
Słoneczne
Termin kwitnienia
październik
sierpień
wrzesień
Kolor kwiatostanów
Czerwony
Kolor Liści / Igieł
Ciemnozielony
Zimozielone
Nie
Wilgotność podłoża
Umiarkowanie wilgotne
Gleba
Przepuszczalna
Żyzna
pH podłoża
Lekko kwaśne
Obojętne
Pokrój
Kępiasty
Zastosowanie
Kwiaty cięte
Ogrody naturalistyczne
Ogrody przydomowe
Pojemniki
Rabaty
Tarasy / Balkony
Żywopłoty
Mrozoodporność
6 ( od –23,3 °C do –17,8 °C )

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: