Miskant chiński 'Morning Bright'- Miscanthus sinensis 2L

Indeks: Miscanthus sinensis

29,00 zł
Brutto

Doniczka 2L

Ilość
Niebawem w sprzedaży

 

14 dni na zwrot towaru

Miskant chiński 'Morning Bright' (łac.Miscanthus sinensis)

Odmiana 'Morning Bright' to sport odmiany 'Morning Light'. Dzięki temu powstała odmiana o prawie białych, wąskich liściach i zwartym pokroju. Spektakularnie podbija ogrody na całym świecie!

Popularna i ceniona odmiana ze względu na atrakcyjne prawie białe liście. Dorasta do 1,30 m wysokości. Liście, długie, wąskie, lekko przewieszające się, białozielone. Kwitnienie rozpoczyna się w sierpniu i trwa do połowy października, pozostawione kwiaty pięknie zdobią ogród zimą. Jest to jeden z najwcześniej zakwitających miskantów. Kwiatostany zebrane są w okazałe wiechy, osadzone wysoko ponad liśćmi, długości 20-40 cm, różowobrązowe. Kwiatostany można wykorzysta do tworzenia suchych bukietów.

Miskant chiński 'Morning Bright' nie ma szczególnych wymagań i z pewnością każdy poradzi sobie z uprawą tej trawy w swoim ogrodzie. Miskant rośnie najlepiej na stanowisku w pełni słonecznym. Preferuje gleby lekko wilgotne, żyzne, przepuszczalne. Zimuje w gruncie, jednak młode rośliny warto zabezpieczyć przed mrozem związując liście i okrywając białą agrowłókniną w pierwszych 2 - 3 latach uprawy, po tym czasie nie ma problemu z zimowanie bez okrycia. Wiosną całą kępę należy ściąć nisko przy ziemi. Warto pamiętać, że chociaż miskant jest gatunkiem szybko rosnącym to nie należy do traw inwazyjnych, które rozrastają się w niekontrolowany sposób.

jd

Miscanthus sinensis
0001-01-01

Opis

Domyślna wysokość
od 1m do 1,5m
Stanowisko
Słoneczne
Termin kwitnienia
październik
sierpień
wrzesień
Kolor kwiatostanów
Różowo-brązowy
Kolor Liści / Igieł
Wielobarwne / Pstre / Obrzeżone
Zimozielone
Nie
Wilgotność podłoża
Umiarkowanie wilgotne
Gleba
Przepuszczalna
Żyzna
pH podłoża
Lekko kwaśne
Obojętne
Pokrój
Kępiasty
Zastosowanie
Kwiaty cięte
Ogrody orientalne
Ogrody przydomowe
Ogrody skalne
Pojemniki
Rabaty
Tarasy / Balkony

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: