Miskant chiński 'Morning Light' - Miscanthus sinensis -2L

Indeks: Miscanthus sinensis

22,00 zł
Brutto

Miskant chiński 'Morning Light' w 2 l doniczce

Trawa ozdobna, zwane także „chińską srebrzystą trawą” lub trawą słoniową. ROŚLINA WIELOLETNIA. Osiąga wiek nawet 20-stu lat!
Nasza ‘Morning Light’ osiąga wysokość do 150 cm (+/- 50). Miskant to prawdziwa ozdoba każdego ogrodu i balkonu.
Odmiana ‘Morning Light’ uważana jest za najpiękniejszą, co zostało uhonorowane nagrodą Królewskiego Towarzystwa Ogrodniczego (Award of Garden Merit).

Ilość
Dostępny

 

14 dni na zwrot towaru

Miskant Chiński "Morning Light" to trawa ozdobna, zwana także „chińską srebrzystą trawą” lub trawą słoniową

ROŚLINA WIELOLETNIA. Osiąga wiek nawet 20-stu lat!
Nasza ‘Morning Light’ osiąga wysokość do 150 cm (+/- 50).

Miskant chiński "Morning Light" – co to takiego?

Miskant chiński pochodzi ze wschodniej Azji (Chiny, Japonia, Korea). Jest bardzo popularny w Japonii, gdzie pod nazwą „susuki” znajdziemy go na kartach popularnej gry hanafuda. Do Europy dotarł w pierwszej połowie XX w.

Miskant to prawdziwa ozdoba każdego OGRODU i BALKONU. Nasza odmiana ‘Morning Light’ uważana jest za najpiękniejszą, co zostało uhonorowane nagrodą Królewskiego Towarzystwa Ogrodniczego (Award of Garden Merit).

Zielony latem, podczas kwitnienia we wrześniu/listopadzie, Miskant Chiński zmienia kolor na złoty, a wraz z nadejściem zimy kończy swój roczny cykl na czerwono lub czerwono-brązowo. Trawa tworzy gęstą kępę lekko wygiętych łodyg i liści, które nadają jej zaokrąglony, przypominający fontannę wygląd. Łukowato wygięte liście o szerokości 6 mm mają szeroki biały pas biegnący wzdłuż, w środku blaszki i wąskie kremowe obrzeżenia. Liście mienią się barwą kości słoniowej, a z daleka wręcz srebrzyście.

Kwiaty zebrane są w czerwonawe wiechy, które pojawiają się późnym latem. Kwiatostany nadają się do suchych bukietów. KWITNIE od sierpnia do października ale nawet jeśli nie zakwitnie, doda naszemu ogrodowi romantycznego uroku i dramatyzmu jednocześnie…

Miskant chiński "Morning Light" – uprawa

STANOWISKO
Stanowisko musi być słoneczne, zapewniające minimum 3 godziny słońca dziennie.

GLEBA
Miskant najlepiej czuje się w GLEBIE lekko kwaśnej, nie za ciężkiej, przepuszczalnej. Najlepiej sadzić go wiosną, choć później zasadzona też się przyjmie. Sadzić możemy pojedynczo, ale w grupie raźniej, nie za gęsto, 2, max 3 na 1m2. Po zasadzeniu trawę obficie podlewamy.

PIELĘGNACJA
Liście ścinamy blisko ziemi późną zimą, tuż przed pojawieniem się nowych pędów, na krótko (ok. 5 cm). Młodsze rośliny warto zabezpieczać przed mrozem. Rośliny chronimy przez pierwsze 2 – 3 lata, okrywając, otulając, wiążąc (lekko). Z czasem MROZOODPORNOŚĆ Miskanta wzrasta. Miskant jest szczególnie wrażliwy na nadmiar wilgoci zimą. Odporny na SZKODNIKI i CHOROBY. Posadzony w dużych donicach i postawiony na BALKONIE czy TARASIE wymaga nawożenia.

Miscanthus sinensis
41 Przedmioty
0001-01-01

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: