Miskant chiński 'Nippon' - Miscanthus sinensis 2L

Indeks: Miscanthus sinensis

18,00 zł
Brutto
Ilość
Dostępny

 

14 dni na zwrot towaru

Miskant chiński 'Nippon' (łac. Miscanthus sinensis)

Atrakcyjna odmiana polecana do małych ogrodów oraz na tarasy i balkony. Szczególnie doceniona odmiana za obfite kwitnienie!

Dorasta do 1 m wysokości a podczas kwitnienia osiąga około 1,6 m. Liście, długie, wąskie, przewieszające się, jesienią przybierają miedzianą barwę. Kwitnienie rozpoczyna się we wrześniu i trwa do października, pozostawione kwiaty pięknie zdobią ogród zimą. Kwiatostany zebrane są w okazałe wiechy, osadzone wysoko ponad liśćmi, początkowo purpurowomiedziane następnie srebrzyste. Kwiatostany zasychają w miarę przekwitania, można je wykorzysta do tworzenia suchych bukietów.

Miskant chiński 'Nippon' nie ma szczególnych wymagań i z pewnością każdy poradzi sobie z uprawą tej trawy w swoim ogrodzie. Miskant rośnie najlepiej na stanowisku w pełni słonecznym. Preferuje gleby lekko wilgotne, żyzne, przepuszczalne. Zimuje w gruncie, jednak młode rośliny warto zabezpieczyć przed mrozem związując liście i okrywając białą agrowłókniną w pierwszych 2 - 3 latach uprawy, po tym czasie nie ma problemu z zimowanie bez okrycia. Wiosną całą kępę należy ściąć nisko przy ziemi. Warto pamiętać, że chociaż miskant jest gatunkiem szybko rosnącym to nie należy do traw inwazyjnych, które rozrastają się w niekontrolowany sposób.

jd

Miscanthus sinensis
10 Przedmioty
0001-01-01

Opis

Domyślna wysokość
od 1,5m do 2m
Stanowisko
Słoneczne
Termin kwitnienia
październik
wrzesień
Kolor kwiatostanów
Różowy
Srebrny
Kolor Liści / Igieł
Zielone
Zimozielone
Nie
Wilgotność podłoża
Umiarkowanie wilgotne
Gleba
Przepuszczalna
Żyzna
pH podłoża
Lekko kwaśne
Obojętne
Pokrój
Kępiasty
Zastosowanie
Ogrody naturalistyczne
Ogrody przydomowe
Pojemniki
Rabaty
Soliter
Tarasy / Balkony
Mrozoodporność
5B ( od –26,1 °C do –23,3 °C )

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: