Miskant chiński 'Red Chif Little' - Miscanthus sinensis -P13

Indeks: Miscanthus sinensis

29,00 zł
Brutto
Ilość
Niebawem w sprzedaży

 

14 dni na zwrot towaru

Miskant chiński 'Red Chif Little' (łac. Miscanthus sinensis)

Nowa, karłowa odmiana polecana do małych ogrodów oraz na tarasy i balkony. Szczególnie doceniona za atrakcyjnie przebarwiające się liście! Jesienią stanowią piękny, czerwony akcent w ogrodzie.

Dorasta do 80 cm wysokości a podczas kwitnienia osiąga około 1,1 m. Liście, długie, wąskie, przewieszające się, początkowo zielone zaś, jesienią przybierają bordową barwę. Kwitnienie rozpoczyna się pod koniec sierpnia i trwa do października, pozostawione kwiaty pięknie zdobią ogród zimą. Kwiatostany zebrane są w okazałe wiechy, osadzone wysoko ponad liśćmi, początkowo ciemnoróżowe następnie brązoworóżowe. Kwiatostany zasychają w miarę przekwitania, można je wykorzysta do tworzenia suchych bukietów.

Miskant chiński 'Red Chif Little' nie ma szczególnych wymagań i z pewnością każdy poradzi sobie z uprawą tej trawy w swoim ogrodzie. Miskant rośnie najlepiej na stanowisku w pełni słonecznym. Preferuje gleby lekko wilgotne, żyzne, przepuszczalne. Zimuje w gruncie, jednak młode rośliny warto zabezpieczyć przed mrozem związując liście i okrywając białą agrowłókniną w pierwszych 2 - 3 latach uprawy, po tym czasie nie ma problemu z zimowanie bez okrycia. Wiosną całą kępę należy ściąć nisko przy ziemi. Warto pamiętać, że chociaż miskant jest gatunkiem szybko rosnącym to nie należy do traw inwazyjnych, które rozrastają się w niekontrolowany sposób.

jd

Miscanthus sinensis
0001-01-01

Opis

Domyślna wysokość
od 1m do 1,5m
Stanowisko
Słoneczne
Termin kwitnienia
październik
sierpień
wrzesień
Kolor kwiatostanów
Brązowy
Ciemnoróżowy
Kolor Liści / Igieł
Czerwone / Purpurowe
Zielone
Zimozielone
Nie
Wilgotność podłoża
Umiarkowanie wilgotne
Gleba
Przepuszczalna
Żyzna
pH podłoża
Lekko kwaśne
Obojętne
Pokrój
Kępiasty
Zastosowanie
Ogrody przydomowe
Ogrody skalne
Pojemniki
Rabaty
Tarasy / Balkony
Mrozoodporność
6 ( od –23,3 °C do –17,8 °C )

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: