Miskant chiński 'Roter Pfeil' - Miscanthus sinensis 2L

Indeks: Miscanthus sinensis

24,00 zł
Brutto
Ilość
Dostępny

 

14 dni na zwrot towaru

Miskant chiński 'Roter Pfeil' (łac. Miscanthus sinensis)

Odmiana polecana do małych ogrodów oraz na tarasy i balkony. Szczególnie doceniona za atrakcyjnie przebarwiające się liście! Jesienią stanowią piękny, czerwony akcent w ogrodzie.

Dorasta do 1,5 cm wysokości a podczas kwitnienia osiąga około 1,80 m. Liście, długie, wąskie, przewieszające się, początkowo zielone zaś, jesienią przybierają czerwoną barwę. Kwitnienie rozpoczyna się pod koniec sierpnia i trwa do października, pozostawione kwiaty pięknie zdobią ogród zimą. Kwiatostany zebrane są w okazałe wiechy, osadzone wysoko ponad liśćmi, początkowo ciemnoczerwone następnie srebrzyste. Kwiatostany zasychają w miarę przekwitania, można je wykorzysta do tworzenia suchych bukietów.

Miskant chiński 'Roter Pfeil' nie ma szczególnych wymagań i z pewnością każdy poradzi sobie z uprawą tej trawy w swoim ogrodzie. Miskant rośnie najlepiej na stanowisku w pełni słonecznym. Preferuje gleby lekko wilgotne, żyzne, przepuszczalne. Zimuje w gruncie, jednak młode rośliny warto zabezpieczyć przed mrozem związując liście i okrywając białą agrowłókniną w pierwszych 2 - 3 latach uprawy, po tym czasie nie ma problemu z zimowanie bez okrycia. Wiosną całą kępę należy ściąć nisko przy ziemi. Warto pamiętać, że chociaż miskant jest gatunkiem szybko rosnącym to nie należy do traw inwazyjnych, które rozrastają się w niekontrolowany sposób.

jd

Miscanthus sinensis
12 Przedmioty
0001-01-01

Opis

Domyślna wysokość
od 1,5m do 2m
Stanowisko
Słoneczne
Termin kwitnienia
październik
sierpień
wrzesień
Kolor kwiatostanów
Czerwony
Srebrny
Kolor Liści / Igieł
Zielone
Zimozielone
Nie
Wilgotność podłoża
Umiarkowanie wilgotne
Gleba
Przepuszczalna
Żyzna
pH podłoża
Lekko kwaśne
Obojętne
Pokrój
Kępiasty
Zastosowanie
Kwiaty cięte
Ogrody przydomowe
Ogrody skalne
Parki
Pojemniki
Rabaty
Tarasy / Balkony
Mrozoodporność
5 ( od –28,9 °C do –23,3 °C )

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: