Miskant chiński 'Gnome' - Miscanthus sinensis 2L

Indeks: Miscanthus sinensis

17,00 zł
Brutto

Miskant chiński 'Gnome' to trawa ozdobna o pięknym jasnoróżowym kwiatostanie, jesienią zmieniającym się w beżowe wiechy. Trawa o zwartych kępach. Dorasta do 100 cm wysokości.

Ilość
Dostępny

 

14 dni na zwrot towaru

Miskant chiński 'Gnome' (łac. Miscanthus sinensis)

Niska trawa, wraz z kwiatostanem osiągająca do 1m wysokości i około 30cm szerokości. Liście wąskie, długie zielone, tworzące gęste, zwarte kępy wysokości do 80cm, delikatnie łukowato przewieszające się. Kwiatostany barwy różowo-brązowej pojawiają się w okolicy września-października. W miarę upływu czasu wybarwiają się do beżowego koloru, pozostają na roślinie oszronione lub przyprószone śniegiem dzięki temu zdobią ogród zimą.

Trawa Miskant Gnome preferuje stanowiska ciepłe, słoneczne do półcienistych. Gleba dla miskanta  powinna być umiarkowanie wilgotna, w miarę żyzna, dostatecznie zdrenowana o odczynie lekko kwaśnym.

Cięcie starych zeschniętych liści i pędów należy wykonać wiosną po przymrozkach, pozwoli to roślinie na wypuszczenie nowych zdrowych przyrostów. Roślina zimuje w gruncie, warto jednak młodsze egzemplarze osłonić.

Odmiana 'Gnome' doskonale będzie prezentowała się sadzona w grupach oraz jako soliter, w ogrodach naturalistycznych, parkach. Przepięknie wygląda sadzona na obrzeżach rabat oraz w ogrodach przy zbiornikach wodnych. Roślina może być sadzona w pojemniki, dzięki temu nada wyjątkowego klimatu naszym balkonom lub tarasom. Ususzone kwiatostany urokliwie wyglądają w wazonie.

Miscanthus sinensis

Opis

Domyślna wysokość
50cm - 100cm
Domyślna szerokość
do 30cm
Stanowisko
Słoneczne
Termin kwitnienia
październik
wrzesień
Kolor kwiatostanów
Różowo-brązowy
Kolor Liści / Igieł
Zielone
Zimozielone
Nie
Wilgotność podłoża
Umiarkowanie wilgotne
Wilgotne
Gleba
Przepuszczalna
Zdrenowana
Żyzna
pH podłoża
Lekko kwaśne
Roślina tolerancyjna
Pokrój
Kępiasty
Wzniesiony
Zastosowanie
Ogrody naturalistyczne
Ogrody przydomowe
Ogrody wodne i bagienne
Parki
Pojemniki
Soliter
Tarasy / Balkony
Zieleń publiczna
Żywopłoty
Mrozoodporność
6A ( od –23,3 °C do –20,6 °C )

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: