Żarnowiec 'Boskoop Ruby' - Cytisus 3L

Indeks: Cytisus

26,00 zł
Brutto

Miskant chiński 'Rotfeder' to wspaniała trawa ozdobna o czerwono-brunatnych kwiatostanach. Rośnie do 150 cm.  Trawa mrozoodporna, jednak młode rośliny należy okrywać na zimę.

Ilość
Niebawem w sprzedaży

 

14 dni na zwrot towaru

Miskant chiński 'Rotfeder'  (łac. Miscanthus sinensis)

Trawa osiągająca podczas kwitnienia do 1,5 m wysokości i 1m szerokości. Liście wąskie, ciemnozielone  z białym paskiem przebiegającym pośrodku liścia. Cechą charakterystyczną odmiany "Rotfeder" są czerwone , okazałe kwiatostany , które pojawiają się od września do października. Początkowo  w odcieniach beżu, brązu i purpury z czasem nabierają pięknej czerwonej barwy.

Miskant chiński  preferuje żyzne gleby, słonecznego stanowiska i umiarkowanej wilgotności podłoża. Łatwa w uprawie trawa, której jedynym zabiegiem pielęgnacyjnym jest przycięcie liści na wiosnę ( gdy miną groźne mrozy) do 5-15cm nad ziemią.

Odmiana 'Rotfeder' doskonale prezentuje się jako soliter  oraz sadzona w szpalerach lub ogrodach naturalistycznych. Roślina również sprawdzi się jako ozdoba oczka wodnego lub sadzona w duże pojemniki efektownie ozdobi taras. Przekwitnięte kwiatostany ładnie prezentują się zasuszone w wazonie. Roślina jest mrozoodporna , natomiast w pierwszych 2 latach należy zabezpieczyć roślinę przed mrozem.

Cytisus

Opis

Domyślna wysokość
od 1m do 1,5m
Domyślna szerokość
do 1m
Stanowisko
Półcieniste
Słoneczne
Termin kwitnienia
październik
wrzesień
Kolor kwiatostanów
Czerwony
Kolor Liści / Igieł
Ciemnozielony
Zimozielone
Nie
Wilgotność podłoża
Umiarkowanie wilgotne
Gleba
Przepuszczalna
Żyzna
pH podłoża
Lekko kwaśne
Roślina tolerancyjna
Pokrój
Fontannowy
Zastosowanie
Ogrody naturalistyczne
Ogrody przydomowe
Ogrody wodne i bagienne
Pojemniki
Soliter
Tarasy / Balkony
Zieleń publiczna
Mrozoodporność
6A ( od –23,3 °C do –20,6 °C )

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: