Miskant chiński 'Memory' - Miscanthus sinensis 1,6L

Indeks: Miscanthus sinensis

24,00 zł
Brutto

Miskant chiński Memory, rozłożysta, szybkorosnąca trawa ozdobna o ciemnozielonych liściach z białym paskiem. Wysoka, rośnie do 250 cm. Mrozoodporna.

Ilość
Dostępny

 

14 dni na zwrot towaru

Miskant chiński 'Memory' (łac. Miscanthus sinensis)

Majestatyczna, efektowna trawa, osiągająca wraz z kwiatostanami około 2,5m wysokości i 150cm szerokości . Najpiękniejsza odmiana miskanta, charakteryzująca się dużymi, silnie odbijającymi światło perłowymi kwiatostanami, które po przekwitnięciu nabierają srebrnej barwy. Wiechy powiewające delikatnie na choćby małym wietrze sprawiają iż roślina wygląda wprost bajecznie. Liście szerokie, intensywnie zielone, delikatnie przewieszające się ku dołowi, rosnące w kępie o pokroju fontannowym, która od dołu jest węższa.

Miskant chiński  preferuje żyzne gleby, słonecznego stanowiska i umiarkowanej wilgotności podłoża. Łatwa w uprawie trawa, której jedynym zabiegiem pielęgnacyjnym jest przycięcie liści na wiosnę ( gdy miną groźne mrozy) do 5-15cm nad ziemią.

Odmiana 'Memory' doskonale prezentuje się jako soliter  oraz sadzona w szpalerach lub ogrodach naturalistycznych. Roślina również sprawdzi się jako ozdoba oczka wodnego lub sadzona w duże pojemniki efektownie ozdobi taras. Przekwitnięte kwiatostany ładnie prezentują się zasuszone w wazonie. Roślina jest mrozoodporna , natomiast w pierwszych 2 latach należy zabezpieczyć roślinę przed mrozem.

Miscanthus sinensis
12 Przedmioty

Opis

Domyślna wysokość
od 2m do 3m
Domyślna szerokość
do 1,5m
Stanowisko
Półcieniste
Słoneczne
Termin kwitnienia
listopad
październik
wrzesień
Kolor kwiatostanów
Srebrny
Kolor Liści / Igieł
Ciemnozielony
Zimozielone
Nie
Wilgotność podłoża
Umiarkowanie wilgotne
Wilgotne
Gleba
Przepuszczalna
Żyzna
pH podłoża
Obojętne
Zasadowe
Pokrój
Fontannowy
Kępiasty
Zastosowanie
Ogrody naturalistyczne
Ogrody przydomowe
Parki
Pojemniki
Soliter
Tarasy / Balkony
Zieleń publiczna
Żywopłoty
Mrozoodporność
4 ( od –34,4 °C do –28,9 °C )

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: