Żywotnik zachodni 'Jantar' 3L

Indeks: Thuja occidentalis

19,00 zł
Brutto

Miskant Red Chief trawa ozdobna szybko rosnąca. Łatwa w uprawie. Rośnie do 120 cm. Początkowo kwiaty przybierają kolor ciemnoróżowy, purpurowy, który jesienią zmieniają na beżowy. Trawa jest mrozoodporna.

Ilość
Dostępny

 

14 dni na zwrot towaru

Miskant chiński 'Red Chief' (łac. Miscanthus sinensis)

Jedna z niższych odmian miskanta. Dorasta do 80 cm wysokości, a podczas kwitnienia osiąga 1,20 m. Liście wąskie, łukowato przewieszające się na 3/4 wysokości rośliny, początkowo zielone, a w okresie jesiennym nabierają się na kolor purpurowy. Kwitnienie rozpoczyna się w sierpniu i trwa do października, pozostawione kwiaty pięknie zdobią ogród zimą. Kwiatostany zebrane są w okazałe lekko przewieszające się wiechy, delikatnie wyłaniają się pod liśćmi, początkowo purpurowe, następnie beżowe. Kwiatostany można wykorzysta do tworzenia suchych bukietów.

Miskant chiński 'Red Chief' nie ma szczególnych wymagań i z pewnością każdy poradzi sobie z uprawą tej trawy w swoim ogrodzie. Miskant rośnie najlepiej na stanowisku w pełni słonecznym. Preferuje gleby żyzne i przepuszczalne. Zimuje w gruncie, jednak młode rośliny warto zabezpieczyć przed mrozem związując liście i okrywając białą agrowłókniną w pierwszych 2 - 3 latach uprawy, po tym czasie nie ma problemu z zimowanie bez okrycia. Wiosną całą kępę należy ściąć nisko przy ziemi. Warto pamiętać, że chociaż miskant jest gatunkiem szybko rosnącym to nie należy do traw inwazyjnych, które rozrastają się w niekontrolowany sposób.

Thuja occidentalis
40 Przedmioty

Opis

Domyślna wysokość
od 1m do 1,5m
Stanowisko
Słoneczne
Termin kwitnienia
październik
sierpień
wrzesień
Kolor kwiatostanów
Purpurowy
Kolor Liści / Igieł
Czerwone / Purpurowe
Zielone
Zimozielone
Nie
Wilgotność podłoża
Umiarkowanie wilgotne
Gleba
Przepuszczalna
Żyzna
pH podłoża
Lekko kwaśne
Obojętne
Pokrój
Fontannowy
Zastosowanie
Kwiaty cięte
Ogrody naturalistyczne
Ogrody przydomowe
Ogrody skalne
Pojemniki
Rabaty
Soliter
Tarasy / Balkony
Wrzosowiska
Mrozoodporność
5B ( od –26,1 °C do –23,3 °C )

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: