Winobluszcz pięciolistkowy - Parthenocissus quinquefolia 2L

Indeks: Parthenocissus quinquefolia

17,00 zł
Brutto

Miskant chiński 'Cabaret' trawa ozdobna o białokremowych liściach. Dorasta do 200 cm wysokości, a podczas kwitnienia osiąga 250 cm.

Ilość
Niebawem w sprzedaży

 

14 dni na zwrot towaru

Miskant chiński 'Cabaret' (łac. Miscanthus sinensis)

Odmiana o efektownym zabarwieniu liści. Dorasta do 2 m wysokości a podczas kwitnienia osiąga 2,5 m. Liście z białokremowymi paskami z zieloną obwódką, szerokie, łukowato przewieszające się na 3/4 wysokości rośliny. Liście, jesienią łodygi, nabierają czerwonawego zabarwienia. Kwitnienie rozpoczyna się w sierpniu i trwa do października, pozostawione kwiaty pięknie zdobią ogród zimą. Kwiatostany zebrane są w okazałe lekko przewieszające się wiechy, osadzone wysoko ponad liśćmi, początkowo purpurowe, następnie kremowe. Kwiatostany można wykorzysta do tworzenia suchych bukietów.

Miskant chiński 'Cabaret' nie ma szczególnych wymagań i z pewnością każdy poradzi sobie z uprawą tej trawy w swoim ogrodzie. Miskant rośnie najlepiej na stanowisku w pełni słonecznym. Preferuje gleby żyzne i przepuszczalne. Ta odmiana lubi wodę i może być sadzona w miejscach mocno wilgotnych, a nawet okresowo zalewanych. Zimuje w gruncie, jednak młode rośliny warto zabezpieczyć przed mrozem związując liście i okrywając białą agrowłókniną w pierwszych 2 - 3 latach uprawy, po tym czasie nie ma problemu z zimowanie bez okrycia. Wiosną całą kępę należy ściąć nisko przy ziemi. Warto pamiętać, że chociaż miskant jest gatunkiem szybko rosnącym to nie należy do traw inwazyjnych, które rozrastają się w niekontrolowany sposób.

Parthenocissus quinquefolia

Opis

Domyślna wysokość
od 2m do 3m
Stanowisko
Słoneczne
Termin kwitnienia
październik
sierpień
wrzesień
Kolor kwiatostanów
Beżowy
Purpurowy
Kolor Liści / Igieł
Wielobarwne / Pstre / Obrzeżone
Zimozielone
Tak
Wilgotność podłoża
Wilgotne
Gleba
Przepuszczalna
Żyzna
pH podłoża
Lekko kwaśne
Obojętne
Pokrój
Fontannowy
Zastosowanie
Kwiaty cięte
Ogrody przydomowe
Ogrody wodne i bagienne
Soliter
Żywopłoty
Mrozoodporność
6A ( od –23,3 °C do –20,6 °C )

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: