Miskant chiński 'Eincelle' - Miscanthus sinensis 3L

Indeks: Miscanthus sinensis

24,00 zł
Brutto

Miskant chiński 'Etincelle' to trawa ozdobna z wąskimi, nakrapianymi liśćmi. Rośnie do 120 cm. Początkowo kwitnie na czerwono a w miarę przekwitania kwiaty stają się kremowe.

Doniczka 3L

Ilość
Dostępny

 

14 dni na zwrot towaru

Miskant chiński 'Etincelle' (łac. Miscanthus sinensis)

Odmiana charakteryzuje się cętkowatymi liśćmi i początkowo czerwonym kwiatostanem. Dorasta do 1,20 m wysokości, a podczas kwitnienia osiąga 1,50 m. Roślina cechuje się zwartym pokrojem. Liście długie, lekko przewieszające się, szerokie, żywo zielone, zdobione są licznymi, poprzecznymi, złocistymi prążkami, które nadają roślinie egzotycznego wyglądu. Kwiatostany zebrane są w okazałe przewieszające się wiechy, osadzone ponad liśćmi, długości 20-40 cm, początkowo różowe w miarę przekwitania stają się kremowe. Okres kwitnienia rozpoczyna się w sierpniu i trwa do października.

Miskant chiński 'Etincelle' nie ma szczególnych wymagań i z pewnością każdy poradzi sobie z uprawą tej trawy w swoim ogrodzie. Miskant rośnie najlepiej na stanowisku w pełni słonecznym. Preferuje gleby lekko wilgotne, żyzne, przepuszczalne. Zimuje w gruncie, jednak młode rośliny warto zabezpieczyć przed mrozem związując liście i okrywając białą agrowłókniną. Wiosną całą kępę należy ściąć nisko przy ziemi. Warto pamiętać, że chociaż miskant jest gatunkiem szybko rosnącym to nie należy do traw inwazyjnych, które rozrastają się w niekontrolowany sposób.

Miscanthus sinensis
14 Przedmioty

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: