Miskant chiński 'Krater' - Miscanthus sinensis 3L

Indeks: Miscanthus sinensis

24,00 zł
Brutto

Sadzonki traw ozdobnych Miskant chiński 'Krater'

Miskant chiński 'Krater' to trawa ozdobna szybkorosnąca, łatwa w uprawie, mrozoodporna. Posiada piękne, czerwone kwiatostany.

Ilość
Dostępny

 

14 dni na zwrot towaru

Miskant chiński 'Krater' (łac. Miscanthus sinensis). Sadzonki traw ozdobnych miskant

Jedna z niższych i późno kwitnących odmian. Dorasta do 1,40 m wysokości a podczas kwitnienia osiąga nawet 1,70 m. Liście, wąskie, łukowato przewieszające się, z wyraźnym białym nerwem biegnącym przez środek, późnym październikiem przechodzą w odcień czerwieni i brązu. Kwitnienie rozpoczyna się we wrześniu i trwa do listopada, pozostawione kwiaty pięknie zdobią ogród zimą. Kwiatostany zebrane są w okazałe lekko przewieszające się wiechy, osadzone wysoko ponad liśćmi, początkowo czerwono-purpurowe, następnie różowieją i nabierają srebrnej poświaty. Kwiatostany można wykorzysta do tworzenia suchych bukietów.

Miskant chiński 'Krater' nie ma szczególnych wymagań i z pewnością każdy poradzi sobie z uprawą tej trawy w swoim ogrodzie. Miskant rośnie najlepiej na stanowisku w pełni słonecznym. Preferuje gleby lekko wilgotne, żyzne, przepuszczalne. Zimuje w gruncie, jednak młode rośliny warto zabezpieczyć przed mrozem związując liście i okrywając białą agrowłókniną w pierwszych 2 - 3 latach uprawy, po tym czasie nie ma problemu z zimowanie bez okrycia. Wiosną całą kępę należy ściąć nisko przy ziemi. Warto pamiętać, że chociaż miskant jest gatunkiem szybko rosnącym to nie należy do traw inwazyjnych, które rozrastają się w niekontrolowany sposób.

jd

Miscanthus sinensis
10 Przedmioty

Opis

Domyślna wysokość
od 1,5m do 2m
Stanowisko
Słoneczne
Termin kwitnienia
listopad
październik
wrzesień
Kolor kwiatostanów
Czerwony
Kolor Liści / Igieł
Zielone
Zimozielone
Nie
Wilgotność podłoża
Umiarkowanie wilgotne
Gleba
Przepuszczalna
Żyzna
pH podłoża
Lekko kwaśne
Obojętne
Pokrój
Fontannowy
Zastosowanie
Kwiaty cięte
Ogrody naturalistyczne
Ogrody przydomowe
Parki
Pojemniki
Rabaty
Soliter
Tarasy / Balkony
Mrozoodporność
5 ( od –28,9 °C do –23,3 °C )

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: