Miskant chiński 'Kleine Fontane' - Miscanthus sinensis 2L

Indeks: Miscanthus sinensis

22,00 zł
Brutto

Miskant chiński Kleine Fontane to  trawa średniej wysokości. Rośnie do 100 cm, kwitnie do 160 cm. Kwitnie  na różowobiały kolor. 

Ilość
Niebawem w sprzedaży

 

14 dni na zwrot towaru

Miskant chiński 'Kleine Fontane' (łac. Miscanthus sinensis)

Miskant chiński 'Kleine Fontane' dorasta do 1 m wysokości, a podczas kwitnienia osiąga nawet 1,6 m. Liście, długie, wąskie, przewieszające się, z białym paskiem biegnącym przez środek, późnym październikiem przechodzą w odcienie pomarańczowo-miedziane. Kwitnienie rozpoczyna się w sierpniu i trwa do października, pozostawione kwiaty pięknie zdobią ogród zimą. Jest to jeden z najwcześniej zakwitających miskantów. Kwiatostany zebrane są w okazałe, lekko przewieszające się wiechy, osadzone wysoko ponad liśćmi, długości 20-40 cm, początkowo różowe, jednak szybko zmieniają barwę w odcienie beżu. Kwiatostany można wykorzysta do tworzenia suchych bukietów.

Miskant chiński 'Kleine Fontane' nie ma szczególnych wymagań i z pewnością każdy poradzi sobie z uprawą tej trawy w swoim ogrodzie. Miskant rośnie najlepiej na stanowisku w pełni słonecznym. Preferuje gleby lekko wilgotne, żyzne, przepuszczalne. Zimuje w gruncie, jednak młode rośliny warto zabezpieczyć przed mrozem związując liście i okrywając białą agrowłókniną w pierwszych 2 - 3 latach uprawy, po tym czasie nie ma problemu z zimowanie bez okrycia. Wiosną całą kępę należy ściąć nisko przy ziemi. Warto pamiętać, że chociaż miskant jest gatunkiem szybko rosnącym to nie należy do traw inwazyjnych, które rozrastają się w niekontrolowany sposób.

jd

Miscanthus sinensis
0001-01-01

Opis

Domyślna wysokość
od 1,5m do 2m
Stanowisko
Słoneczne
Termin kwitnienia
październik
sierpień
wrzesień
Kolor kwiatostanów
Beżowy
Różowy
Kolor Liści / Igieł
Zielone
Zimozielone
Nie
Wilgotność podłoża
Umiarkowanie wilgotne
Gleba
Przepuszczalna
Żyzna
pH podłoża
Lekko kwaśne
Obojętne
Pokrój
Fontannowy
Zastosowanie
Kwiaty cięte
Ogrody przydomowe
Ogrody wodne i bagienne
Parki
Pojemniki
Rabaty
Tarasy / Balkony
Mrozoodporność
6 ( od –23,3 °C do –17,8 °C )

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: