Miskant chiński  Malepartus sadzonki trawy Miskant chiński  Malepartus sadzonki trawy

Miskant chiński 'Malepartus' - Miscanthus sinensis 3L

Indeks: Miscanthus sinensis

24,00 zł
Brutto
Ilość
Niebawem w sprzedaży

 

14 dni na zwrot towaru

Miskant chiński  Malepartus sadzonki trawy (łac. Miscanthus sinensis)

Efektowna, duża trawa z przepięknymi bordowymi kwiatostanami, oraz szerokimi lekko zwisającymi liśćmi. Kępa dorastająca do około 1,5m wysokości i 1m szerokość, natomiast wraz z kwiatostanami roślina może osiągnąć nawet 2m wysokości.

Kwiatostany odmiany 'Malepartus' pojawiają się w połowie sierpnia, kwitną na ciemny czerwony kolor,  z czasem przekwitając stają się beżowe, puszyste pięknie odbijają światło powiewając na wietrze. Liście miskanta są duże intensywnie zielone, kształt kępy przypomina fontannę , delikatnie zwisające, zwężające się ku górze. Jesienią liście tej odmiany to  przepiękny festiwal barw, od żółtego odcienia po pomarańcz i brąz. Roślina powoli stopniowo przechodzi w beżowy kolor i  jej  liście  oraz przekwitnięte kwiatostany zasychają.

Miskant chiński  jest tolerancyjny w stosunku do gleby, potrzebuje słonecznego stanowiska i umiarkowanej wilgotności podłoża. Łatwa w uprawie trawa, której jedynym zabiegiem pielęgnacyjnym jest przycięcie liści na wiosnę ( gdy miną groźne mrozy) do 5-15cm nad ziemią.

Odmianę 'Malepartus' najlepiej sadzić jako tło dla bylin takich jak słoneczniczek, jeżówka, rudbekia, nawłoć , doskonale prezentuje się jako soliter  oraz sadzona w szpalerach lub ogrodach naturalistycznych. Przekwitnięte kwiatostany ładnie prezentują się zasuszone w wazonie. Roślina jest mrozoodporna , natomiast w pierwszych 2 latach należy zabezpieczyć roślinę przed mrozem.

K.L.Miscanthus sinensis
0001-01-01

Opis

Domyślna wysokość
od 1,5m do 2m
Domyślna szerokość
do 1m
Stanowisko
Półcieniste
Słoneczne
Termin kwitnienia
sierpień
Kolor kwiatostanów
Czerwony
Kolor Liści / Igieł
Zielone
Zimozielone
Nie
Wilgotność podłoża
Umiarkowanie wilgotne
Gleba
Roślina tolerancyjna
pH podłoża
Roślina tolerancyjna
Pokrój
Fontannowy
Kępiasty
Zastosowanie
Ogrody naturalistyczne
Ogrody wodne i bagienne
Parki
Soliter
Zieleń publiczna
Żywopłoty
Mrozoodporność
6 ( od –23,3 °C do –17,8 °C )

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: