Ostnica miekka 'Pony Tails' - Stipa tenuissima P9

Indeks: Stipa tenuissima

11,01 zł
Brutto
Ilość
Niebawem w sprzedaży

 

14 dni na zwrot towaru

Ostnica miękka 'Pony Tails' (łac. Stipa tenuissima)

Trawa tworząca gęste kępki, osiągająca docelowo do 60cm. wysokości, natomiast z uwagi na lekki ,zwiewny pokrój należy brać pod uwagę iż roślina będzie niższa. Trawa o bardzo cienkich, wręcz włosowatych, zielonych , miękkich w dotyku liściach. Kwiatostany pojawiające się już początkiem czerwca. Na wierzchołkach liści ostnicy ukazują się poskręcane beżowe nitki, roślina przypomina wtedy swoim wyglądem grzywę lub ogon konia co też nawiązuje do jej nazwy (ang."Pony Tail"- Ogon kucyka).

Ostnica preferuje miejsca ciepłe, słoneczne, suche nie narażone na zastój wody. Gleba powinna być przepuszczalna, umiarkowanie wilgotna, ponieważ zbyt duża ilość wilgoci doprowadzi do gnicia rośliny. Jeżeli nie mamy w ogrodzie przepuszczalnej gleby, należy zastosować drenaż. Do wykopanego dołka, przed zasadzeniem rośliny musimy rozsypać 20 cm warstwę drenażową (potłuczona ceramika, gruby żwir) później dajemy warstwę próchniczej ziemi wymieszanej z piaskiem i dopiero możemy posadzić roślinę.

Nawożenie ostnicy może być niebezpieczne ponieważ nadmiar azotu powoduje że pędy rośliny stają się wiotkie i pokładające. Jeżeli chcemy zasilić roślinę to tylko wiosną, niewielką ilością nawozu wieloskładnikowego.

W pierwszym roku młode sadzonki rośliny na zimę musimy zabezpieczyć okrywając kępy uschłymi liśćmi. Starsze egzemplarze nie wymagają  okrywania. Wiosną wycinamy uschłe źdźbła, dzięki temu zabiegowi roślina wytworzy nowe.

Ostnica znajdzie swoje zastosowanie w ogrodach skalnych, naturalistycznych, rabatach. Przepięknie komponuje się w sąsiedztwie niskich roślin np. Rozplenicy Little Bunny, Pięciornika, Irgii oraz niskimi iglakami. Efektownie wygląda również sadzona na obrzeżach rabat oraz w pojemnikach zdobiąc balkony czy też tarasy.

Ostnica miękka 'Pony Tails' jest idealną rośliną dla zabieganych, początkujących ogrodników ponieważ nie wymaga nawożenia oraz po ukorzenieniu się nie potrzebuje podlewania.

Stipa tenuissima
0001-01-01

Specyficzne kody