Ostnica olbrzymia- Stipa Gigantea 3L

Indeks: Stipa

17,00 zł
Brutto
Ilość
Dostępny

 

14 dni na zwrot towaru

Ostnica olbrzymia (łac. Stipa Gigantea)

Trawa tworząca gęste kępy, największa z Ostnic kwitnąc osiąga docelowo do 2m. wysokości. W naturze porasta obszary południa Hiszpanii i Portugalii oraz północnego Maroko. Roślina o długich, wąskich, zielonych, ostrych na brzegach liściach, zwartych w kaskadowe kopuły, wyrastające do około 70 cm. Kwiatostany wysokie, czułe na każdy podmuch wiatru osiągające wysokość około 2 m. Pojawiają się w czerwcu, smukłe łodygi zakończone złotymi,przypominającymi owies, połyskującymi w słońcu wiechami. Kłoski z czasem ciemnieją i usychają. Wiosną ścinamy uschnięte kwiatostany a kępę wyczesujemy z suchych źdźbeł.   

Ostnica olbrzymia preferuje miejsca ciepłe, słoneczne, suche nie narażone na zastój wody. Gleba powinna być przepuszczalna, umiarkowanie wilgotna, ponieważ zbyt duża ilość wilgoci doprowadzi go gnicia rośliny. Trawa ta nie toleruje ciężkich gliniastych gleb.

Nawożenie ostnicy może być niebezpieczne ponieważ nadmiar azotu powoduje że pędy rośliny stają się wiotkie i pokładające. Zasilamy roślinę tylko wiosną, niewielką ilością nawozu wieloskładnikowego.

W pierwszym roku młode sadzonki rośliny na zimę musimy zabezpieczyć okrywając kępy uschłymi liśćmi. Starsze egzemplarze nie wymagają  okrywania. Wiosną ścinamy uschnięte kwiatostany a kępę wyczesujemy z suchych źdźbeł co zapewni roślinie estetyczny, zdrowy wygląd.

Ostnica znajdzie swoje zastosowanie w ogrodach naturalistycznych, skalnych, małych ogrodach jako soliter. Przepięknie komponuje się z miskantami i bambusami. Efektownie wygląda również sadzona w dużych pojemnikach zdobiąc tarasy.

K.L.

Stipa
8 Przedmioty

Opis

Domyślna wysokość
od 1m do 2m
Stanowisko
Słoneczne
Termin kwitnienia
czerwiec
Kolor kwiatostanów
Żółty
Kolor Liści / Igieł
Zielone
Zimozielone
Półzimozielone
Wilgotność podłoża
Suche
Umiarkowanie wilgotne
Gleba
Przeciętna ogrodowa
Przepuszczalna
Żyzna
pH podłoża
Obojętne
Pokrój
Fontannowy
Kępiasty
Zastosowanie
Ogrody naturalistyczne
Ogrody przydomowe
Ogrody skalne
Pojemniki
Tarasy / Balkony
Zieleń publiczna
Mrozoodporność
6A ( od –23,3 °C do –20,6 °C )

Specyficzne kody

3 innych produktów w tej samej kategorii: