Ostrokrzew Meservy 'Heckenblau' - Ilex ×meserveae P9

Indeks: Ilex ×meserveae

22,00 zł
Brutto
Ilość
Niebawem w sprzedaży

 

14 dni na zwrot towaru

Ostrokrzew Meservy 'Heckenblau'

Ostrokrzewy należą do grupy roślin liściastych zimozielonych. Ich docelowa wysokość to 2,5-3 m oraz szerokość trochę mniejsza ze względu na wyprostowany kolumnowy pokrój. Rośnie w miarę szybko. Roślina pełni funkcję dekoracyjną przez cały rok. Zielone, błyszczące liście sprawiają że wpasuje się w każda kompozycje roślin, a przez ciekawą kolorystykę która zmienia się zima na odcień granatowy, bordowy, fioletowy, posłużyć mogą jako ozdoba do świątecznych wianków czy innych kompozycji kwiatowych. Czerwony odcień liścia może być ciekawym akcentem ozdobnym w każdym przydomowym ogródku lub innym ciekawym miejscu z zielonymi krzewami. Przekłuwa wzrok jako soliter jak również duża ilość tej rośliny tworząca żywopłot.

Stanowisko tym krzewów powinno być zacienione, ale nie mają problemu z przystosowaniem się do słońca. Co do gleby, dobrze by była próchnicza, przepuszczalna, żyzna. Dobrze czuje się też w glebie lekko kwaśnej. Jest rośliną mało wymagająca ale dobrze jest pamiętać o odpowiedniej wilgotności. Ogólnie ostrokrzew nie lubi przesadzania ale jeśli już zdecydujemy się na zmianę miejsca, przełom marca i kwietnia oraz  od sierpnia do listopada, to dobry czas na takie zabiegi.

Odmiana 'Heckenblau' jest odmianą męską kwitnącą na biało lub kremowo. Odmiana ta potrzebna jest aby zapylić inny ostrokrzew w odmianie żeńskiej. Odporny na mrozy. Jedynie młode sadzonki trzeba zabezpieczyć przed mrozami.

Ilex ×meserveae

Opis

Domyślna wysokość
od 2m do 3m
Domyślna szerokość
do 1m
Stanowisko
Półcieniste
Słoneczne
Termin kwitnienia
czerwiec
maj
Kolor kwiatostanów
Biały
Kremowy
Kolor Liści / Igieł
Błyszczące
Ciemnozielony
Czerwone / Purpurowe
Zimozielone
Tak
Wilgotność podłoża
Umiarkowanie wilgotne
Gleba
Przepuszczalna
pH podłoża
Lekko kwaśne
Pokrój
Kolumnowy
Wzniesiony
Zastosowanie
Ogrody naturalistyczne
Ogrody przydomowe
Soliter
Zieleń publiczna
Mrozoodporność
7A ( od –17,8 °C do –15,0 °C )

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: