Palczatka miotlasta 'Ha Ha Tonka' - Schizachyrium P13

Indeks: Andropogon scoparius

25,00 zł
Brutto
Ilość
Niebawem w sprzedaży

 

14 dni na zwrot towaru

Palczatka miotlasta 'Ha Ha Tonka' (łac. Schizachyrium scoparium)

Została uhonorowana nagrodą "BYLINA ROKU 2022" (The Perennial Plant of the Year™), oraz została wyróżniona brązowym medalem podczas targów (Plantarium 2019).

Wyjątkowa odmiana pokryta włoskami, co czyni ją unikatową. Dorasta do 50 cm wysokości a w okresie kwitnienia osiąga nawet 1,2 m wysokości. Liście zielonoszare, miękkie, wąskie, kontrastujące z zaczerwienionymi międzywęźlami, pokryte charakterystycznymi miękkimi włoskami, które mają długość około 3 mm. Pędy główne wyrastają od podstawy rośliny, nie dając bocznych rozgałęzień. Kwiatostany puszyste, długości 7-8 cm, w kolorze brązowo-purpurowym. Kwitnienie rozpoczyna się we wrześniu i trwa do pierwszych silnych mrozów. Rośliny mają pionowy pokrój, ale są odporne na wiatr i nie wylegają się.

Palczatka miotlasta 'Ha Ha Tonka' nie ma szczególnych wymagań i z pewnością każdy poradzi sobie z uprawą tej trawy w swoim ogrodzie. Preferuje stanowisko słoneczne co sprzyja intensywnemu wybarwianiu liści i zachowaniu zwartego pokroju. 'Ha Ha Tonka' rośnie bardzo dobrze na glebie piaszczystej, przeciętnej ogrodowej, lekko wilgotnej, poradzą sobie także na gliniastych. Na dobrej glebie rośliny mogą rosnąć zbyt bujnie i być podatne na wyleganie, stąd na takich stanowiskach nie należy nawozić ich zbyt intensywnie. Bardzo dobrze radzi sobie z okresową suszą. Jest to gatunek w pełni mrozoodporny.

Andropogon scoparius

Opis

Domyślna wysokość
od 1m do 1,5m
Domyślna szerokość
30cm - 40cm
Stanowisko
Słoneczne
Termin kwitnienia
październik
wrzesień
Kolor kwiatostanów
Brązowy
Purpurowy
Kolor Liści / Igieł
Niebieskie / Szare / Srebrzyste
Zimozielone
Nie
Wilgotność podłoża
Roślina tolerancyjna
Gleba
Piaszczysta
Piaszczysto-gliniasta
Przeciętna ogrodowa
pH podłoża
Obojętne
Pokrój
Wzniesiony
Zastosowanie
Ogrody naturalistyczne
Ogrody przydomowe
Ogrody skalne
Parki
Pojemniki
Rabaty
Soliter
Tarasy / Balkony
Zieleń publiczna
Mrozoodporność
5 ( od –28,9 °C do –23,3 °C )

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: