Palczatka miotlasta Red Frost sadzonki Palczatka miotlasta Red Frost sadzonki

Palczatka miotlasta 'Red Frost' - Schizachyrium scoparium 1L

Indeks: Andropogon scoparius

25,00 zł
Brutto
Ilość
Niebawem w sprzedaży

 

14 dni na zwrot towaru

Palczatka miotlasta Red Frost sadzonki ( łac. Schizachyrium scoparium )

Gatunek północnoamerykańskiej trawy preriowej, która pochodzi z większości przyległych Stanów Zjednoczonych, a także z niewielkiego obszaru na północ od granicy kanadyjsko-amerykańskiej i północnego Meksyku. Osiąga wzrost od 0,60 - 1,30 m  w zależności  od odmian. Cechą charakterystyczną gatunku są liście których barwa latem jest zielona z sinoniebieskim odcieniem, natomiast jesienią przebarwiają się na różne odcienie koloru czerwonego, pomarańczowego i brązowego. Kwiaty zebrane w groniaste, nieregularne, dość wysokie, łukowato wygięte, pojawiające się w różnych miejscach na pędzie. 

Palczatka miotlasta 'JS Red Frost' ( łac. Schizachyrium scoparium)

Trawa osiągająca wraz z kwiatostanem od 1 - 1,2 m wysokości i około 60-80cm szerokości. Liście wyprostowane, początkowo niebiesko- zielone, z czasem końcówki liści nabierają czerwonych barw. Kwiatostany w kolorze czerwonym pojawiają się w sierpniu i wrześniu, roślina trzyma pionowy pokrój i tylko lekko się przewiesza. Cała trawa w okresie jesiennym przebarwia się  w kolory czerwieni i purpury. Selekcjonerem odmiany był Jan Spruyt,  pochodzący z Belgii. JS pochodzi od inicjałów hodowcy.

Odmiana 'JS Red Frost' uprawa

Roślina preferuje umiarkowanie wilgotne, dobrze zdrenowane podłoże, gleba raczej uboga (na żyznych, wilgotnych glebach roślina się pokłada), stanowisko słoneczne. Trawa mrozoodporna. Wiosną całą kępę należy ściąć nisko przy ziemi.

Palczatka 'JS Red Frost' zastosowanie

Trawa wykorzystywana do zestawień kontrastowych z takimi roślinami jak : jeżówka purpurowa, krwawnik pospolity, perowskia, rudbekia, werbena, pysznogłówka. Sadzona w ogrodach naturalistycznych, skalnych w nasadzeniach grupowych oraz jako soliter. Roślinę można sadzić w pojemniki które będą pięknie zdobiły nasz balkon lub taras. Ładnie wygląda także jako pojedyncza kępa przy wejściu do altany.

K.L.

Andropogon scoparius

Opis

Domyślna wysokość
od 1m do 1,5m
Domyślna szerokość
do 80cm
Stanowisko
Słoneczne
Termin kwitnienia
sierpień
wrzesień
Kolor kwiatostanów
Czerwony
Kolor Liści / Igieł
Niebieskie / Szare / Srebrzyste
Zielone
Zimozielone
Nie
Wilgotność podłoża
Suche
Umiarkowanie wilgotne
Gleba
Piaszczysta
Piaszczysto-gliniasta
Przepuszczalna
pH podłoża
Obojętne
Pokrój
Wzniesiony
Zastosowanie
Ogrody naturalistyczne
Ogrody przydomowe
Ogrody skalne
Pojemniki
Soliter
Tarasy / Balkony
Zieleń publiczna
Mrozoodporność
4 ( od –34,4 °C do –28,9 °C )

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: