Pigwowiec pośredni 'Cameo' 3L

Indeks: Chaenomeles ×superba

15,99 zł
Brutto

Pigwowiec pośredni 'Cameo' to ozdobny krzew, który wyróżnia się pięknymi, różowo-pomarańczowymi (łososioworóżowymi) kwiatami i jadalnymi owocami. Jest on bardzo łatwy w uprawie i wymaga niewielkiej ilości pielęgnacji, co czyni go idealnym wyborem dla początkujących ogrodników.

Ilość
Niebawem w sprzedaży

 

14 dni na zwrot towaru

Pigwowiec pośredni 'Cameo, sadzonki

Jest to rozłożysty krzew, który dorasta do wysokości 1,5 m i szerokości 1m. Pędy pokryte cierniami, pokładają się w kierunku ziemi. Liście tej odmiany pigwowca mają kolor jasnozielony a w okresie jesiennym przebarwiają się na żółto. Kwitnie w kwietniu i maju na kolor łososioworóżowy.

Owoce mają kształt kulisty w kolorze żółtym jesienią. Są często wykorzystywane do produkcji przetworów np. nalewek. Jest to roślina, która powinna mieć ziemię żyzną i przepuszczalną. Najlepiej zachowuje się na stanowiskach słonecznych i tam najlepiej owocuje. Możemy ją sadzić pojedynczo lub w grupach.

Owoce pigwowca

Owoce pigwowca pośredniego 'Cameo' są słodko-kwaśne w smaku i przypominają jabłka lub gruszki. Są one bogate w witaminę C, karotenoidy, błonnik, pektyny i antocyjany, co czyni je zdrowymi i odżywczymi. Spożywanie owoców pigwowca pośredniego 'Cameo' może pomóc w walce z chorobami serca, stanami zapalnymi i chorobami neurologicznymi, a także wspierać trawienie i regulować funkcje jelit.

Dodatkowo, ekstrakt z pigwowca pośredniego 'Cameo' jest często stosowany w kosmetyce do produkcji kremów, masek i toników. Dzięki właściwościom przeciwutleniającym i nawilżającym, ekstrakt z pigwowca pośredniego 'Cameo' może pomóc w walce z oznakami starzenia się skóry.

Ponadto, pigwowiec pośredni 'Cameo' jest pięknym ozdobnym krzewem, który wyróżnia się kolorowymi kwiatami i dekoracyjnymi owocami. Może być uprawiany jako roślina ozdobna w ogrodzie lub w doniczce na balkonie.

Pigwowiec pośredni 'Cameo' to łatwy w uprawie i odżywczy krzew, który może być cennym dodatkiem do diety oraz idealnym wyborem dla osób, które szukają łatwej w pielęgnacji rośliny ozdobnej.

Chaenomeles ×superba
0001-01-01

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: