Porzeczka biała 'Blanca' 3L

Indeks: Ribes

15,00 zł
Brutto
Ilość
Dostępny

 

14 dni na zwrot towaru

Porzeczka biała 'Blanca' sadzonki

Krzew owocowy pochodzenia słowackiego, wyhodowany w Instytucie Sadownictwa w miejscowości Bojnice na Słowacji. Na naszym krajowym rynku odmiana jest wciąż stosunkowo mało znana. Polecana jest szczególnie do uprawy amatorskiej na działki i do ogrodów jako uzupełnienie wcześniej dojrzewających odmian. Wymagania uprawowe porzeczki białej są identyczne jak u porzeczki czerwonej, a owoce są bogatym źródłem witaminy C i wielu innych składników odżywczych.

Odmiana 'Blanca' jest silnie rosnącym krzewem, osiągającym nawet do 2 metrów wysokości. Kwitnie w maju na żółto, kwiaty zebrane w grona, miododajne. Liście są duże, trójklapowe, jasnozielone, o specyficznym zapachu. Owoce dojrzewają w drugiej połowie lipca, początkiem sierpnia. Porzeczka 'Blanka' wydaje jedne z większych owoców wśród białych porzeczek. Miąższ jest jasnożółty.Owoce dużej i średniej wielkości, białe, błyszczące. Zebrane w grona po kilkadziesiąt sztuk, początkowo lekko kwaskowate w późniejszym okresie słodkie.

'Blanka' preferuje stanowiska słoneczne do półcienistych. Roślina tolerancyjna w stosunku do podłoża, odpowiednie dla niej pH to lekko kwaśne oraz umiarkowana wilgotność gleby.

K.L.

Ribes
14 Przedmioty

Opis

Domyślna wysokość
od 1m do 2m
Stanowisko
Osłonięte
Półcieniste
Słoneczne
Termin kwitnienia
maj
Kolor kwiatostanów
Żółty
Kolor Liści / Igieł
Jasnozielone
Zimozielone
Nie
Wilgotność podłoża
Umiarkowanie wilgotne
Gleba
Przepuszczalna
Roślina tolerancyjna
pH podłoża
Lekko kwaśne
Obojętne
Zastosowanie
Dżemy
Owoce do spożycia na surowo
Soki
Mrozoodporność
5B ( od –26,1 °C do –23,3 °C )
Pora owocowania
Lipiec
Sierpień
Kolor owoców
Żółty

Specyficzne kody