Proso rózgowate 'Rehbraun' - Panicum virgatum 2L

Indeks: Panicum virgatum

18,00 zł
Brutto
Ilość
Niebawem w sprzedaży

 

14 dni na zwrot towaru

Proso rózgowate 'Rehbraun' (łac. Panicum virgatum)

Jedna z pierwszych odmian prosa rózgowatego o czerwono-brązowym zabarwieniu liści, uzyskana w 1957 roku w Niemczech. Trawa osiągająca do 120cm wysokości , nie jest ekspansywna, zaletą rośliny jest jej strzelisty pokrój. Sztywne, wyprostowane pędy pokrywają długie na 20cm, wąskie, ostro zakończone liście początkowo koloru zielonego ,w okresie lata  barwa zmienia się na czerwonobrązową, natomiast  jesienią liście stają się bardziej czerwone. Kwiatostany pojawiają się na szczycie pędów w postaci najpierw zwartych, później luźnych  drobnych, czerwonych kłosków, między lipcem a sierpniem, jest ich dużo, po przekwitnięciu stają się puszyste i miękkie w dotyku.

Odmiana o małych wymaganiach uprawowych, preferuje stanowisko umiarkowanie wilgotne bardziej suche niż podmokłe, słoneczne. Roślina tolerancyjna pod względem podłoża oraz jego pH. Proso 'Rehbraun' jest rośliną mrozoodporną, w pierwszych latach natomiast młode egzemplarze musimy okrywać.

Proso rózgowate 'Rehbraun' swoje zastosowanie znajdzie w ogrodach nowoczesnych, zieleni publicznej, obrzeżach rabat, dzięki przebarwieniom przypominającym kolory czerwonej trawy "Red Baron", roślina zyskuje intrygujący wygląd który pięknie może eksponować w ogrodach przydomowych lub pojemnikach stawianych na tarasach lub balkonach.

K.L.

Panicum virgatum
0001-01-01

Opis

Domyślna wysokość
od 1m do 1,5m
Stanowisko
Słoneczne
Termin kwitnienia
lipiec
sierpień
Kolor kwiatostanów
Czerwony
Kolor Liści / Igieł
Czerwone / Purpurowe
Zielone
Zimozielone
Nie
Wilgotność podłoża
Umiarkowanie wilgotne
Gleba
Roślina tolerancyjna
pH podłoża
Roślina tolerancyjna
Pokrój
Kępiasty
Wzniesiony
Zastosowanie
Ogrody naturalistyczne
Ogrody przydomowe
Parki
Pojemniki
Soliter
Tarasy / Balkony
Zieleń publiczna
Żywopłoty
Mrozoodporność
5B ( od –26,1 °C do –23,3 °C )

Specyficzne kody

3 innych produktów w tej samej kategorii: