Żagwin ogrodowy 'Regado Red' - Aubrieta x cultorum 1L

Indeks: Aubrieta x cultorum

13,00 zł
Brutto
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

 

14 dni na zwrot towaru

Powojnik wielkokwiatowy 'Bałtyk' (łac. Clematis)

Polska odmiana pnącza o przepięknych dużych ( śr. 15- 18cm )  liliowo- fioletowych kwiatach z czerwonymi pylnikami pojawiające się w maju i czerwcu. Po przekwitnięciu aby roślina zachwyciła nas ponowie swoimi uroczymi kwiatami ( sierpień wrzesień drugie kwitnienie) należy ją lekko przyciąć. Powojnik odmiany 'Bałtyk' osiąga do 3m wysokości. Rozrasta się  za pomocą ogonków liściowych które czepiają się podpór.Liście jasnozielone, pojedyncze, sercowate.

Powojnik 'Bałtyk' uprawa

Roślinę należy posadzić w dole (60 x 60 x 60 cm) z żyzną ziemią i 10-centymetrową warstwą drenażu na dnie, 5-10 cm głębiej niż rosła w pojemniku. Najlepiej rośnie na glebach żyznych, przepuszczalnych,  umiarkowanie wilgotnych, ale toleruje większość przeciętnych gleb. Odczyn pH gleby powinien być od lekko kwaśnego do obojętnego. Preferuje stanowisko słoneczne do lekkiego pół cienia. Cięcie clematisa wykonujemy na przełomie lutego i marca, polega ono na wycinaniu zamarłych lub uszkodzonych pędów oraz skróceniu pozostałych w pierwszym roku tniemy do 30 cm od ziemi nad silnymi pąkami, w drugim 70 cm, a w następnych latach na wys. 150 cm. 

Odmiana 'Bałtyk' zastosowanie

Nadaje się do uprawy przy altanach, kratach, pergolach, siatkach ogrodzeniowych jak również może wspinać się po naturalnych podporach np. krzewach i drzewach liściastych i iglastych, a także w dużych pojemnikach stawianych na tarasach czy też balkonach ze specjalną podporą.

K.L.

Aubrieta x cultorum

Opis

Domyślna wysokość
od 2m do 3m
Stanowisko
Półcieniste
Słoneczne
Termin kwitnienia
czerwiec
maj
Kolor kwiatostanów
Fioletowo-różowy
Kolor Liści / Igieł
Jasnozielone
Zimozielone
Nie
Wilgotność podłoża
Umiarkowanie wilgotne
Gleba
Przepuszczalna
Roślina tolerancyjna
Żyzna
pH podłoża
Roślina tolerancyjna
Pokrój
Pnącze
Zastosowanie
Ogrody przydomowe
Pnącze na ściany / Pergole / Kraty / Ogrodzenia
Pojemniki
Żywopłoty
Mrozoodporność
4 ( od –34,4 °C do –28,9 °C )

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: