Mięta wonna 'Applemint' - Mentha suaveolens - 1L

Indeks: Mentha suaveolens

11,01 zł
Brutto
Ilość
Niebawem w sprzedaży

 

14 dni na zwrot towaru

Powojnik wielkokwiatowy 'Lady Betty Balfour' (łac. Clematis)

Roślina o przepięknych dużych (śr. 12-16 cm) purpurowo- fioletowych kwiatach i kremowo- żółtych pręcikach. Kwitnie obficie od lipca do września. Powojnik odmiany 'Lady Betty Balfour' osiąga około 4 m wysokości. Rozrasta się za pomocą ogonków liściowych które czepiają się podpór. Liście jasnozielone, pojedyncze oraz trójlistkowe .

Powojnik 'Lady Betty Balfour' uprawa

Roślinę należy posadzić w dole dość głęboko z żyzną ziemią i 10-centymetrową warstwą drenażu na dnie, 5-10 cm głębiej niż rosła w pojemniku. Najlepiej rośnie na glebach żyznych, przepuszczalnych,  stale umiarkowanie wilgotnych, nie toleruje podmokłych, zbyt ciężkich, gliniastych oraz zbyt lekkich, piaszczystych gleb. Odczyn pH gleby nie  powinien być kwaśny. Preferuje stanowisko słoneczne do lekkiego pół cienia. Cięcie clematisa wykonujemy na przełomie lutego i marca, polega ono na wycinaniu zamarłych lub uszkodzonych pędów oraz skróceniu pozostałych, w pierwszym roku tniemy do 30 cm od ziemi nad silnymi pąkami, w drugim 70 cm, a w następnych latach na wys. 150 cm. Zimą należy zabezpieczyć roślinę przed chłodem.

Odmiana 'Lady Betty Balfour' zastosowanie

Nadaje się do uprawy przy altanach, kratach, pergolach, siatkach ogrodzeniowych jak również może wspinać się po naturalnych podporach np. krzewach i drzewach liściastych i iglastych, a także w dużych pojemnikach stawianych na tarasach czy też balkonach ze specjalną podporą.

K.L.

Mentha suaveolens

Opis

Domyślna wysokość
od 3m do 4m
Stanowisko
Półcieniste
Słoneczne
Termin kwitnienia
lipiec
sierpień
wrzesień
Kolor kwiatostanów
Fioletowy
Purpurowy
Kolor Liści / Igieł
Jasnozielone
Zimozielone
Nie
Wilgotność podłoża
Umiarkowanie wilgotne
Gleba
Przepuszczalna
Próchniczna
Zdrenowana
Żyzna
pH podłoża
Obojętne
Zasadowe
Pokrój
Pnącze
Zastosowanie
Ogrody przydomowe
Pnącze na ściany / Pergole / Kraty / Ogrodzenia
Pojemniki
Tarasy / Balkony
Żywopłoty
Mrozoodporność
4 ( od –34,4 °C do –28,9 °C )

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: