Rozplenica japońska 'Hameln' - Pennisetum 2L

Indeks: Pennisetum alopecuroides

24,00 zł
Brutto
Ilość
Dostępny

 

14 dni na zwrot towaru

Rozplenica japońska 'Hameln' (łac. Pennisetum alopecuroides)

Najpopularniejsza odmiana często spotykana w ogrodach na całym świecie. Tworzy zwarte kępy, dorasta do 70 cm, podczas kwitnienia wysokość dochodzi do 1,20 m. Silnie rozrasta się dopiero w drugiej połowie lata. Liście ciemnozielone, długie, dość sztywne, łagodnie przewieszające się, jesienią przebarwiają się na pomarańczoworudo. Kwitnienie rozpoczyna się pod koniec lipca i trwa do października. Jest to jedna z najwcześniej kwitnących odmian. Efektowne, puszyste, kłosowate kwiatostany, początkowo zielonkawobiałe, później różowawe, a wreszcie szarobrunatne, pojawiają się bez przerwy aż do późnej jesieni. Pozostawione kwiatostany pięknie zdobią ogród również zimą.

Rozplenica japońska 'Hameln' nie ma szczególnych wymagań i z pewnością każdy poradzi sobie z uprawą tej trawy w swoim ogrodzie. Rozplenica rośnie najlepiej na stanowisku w pełni słonecznym. Preferuje gleby lekko wilgotne, żyzne, przepuszczalne. Źle rośnie na glebie zbitej, suchej i piaszczystej. Zimuje w gruncie, jednak młode rośliny warto zabezpieczyć przed mrozem związując liście i okrywając białą agrowłókniną w pierwszych 2 - 3 latach uprawy, po tym czasie nie ma problemu z zimowanie bez okrycia. Wiosną całą kępę należy ściąć nisko przy ziemi. 

Należy pamiętać, że trawa źle reaguje na nadmiar składników odżywczych. Gdy otrzyma zbyt dużo nawozu azotowego, zamiast bujnego kwiatostanu zareaguje przerostem liści. Efektem będzie bujna i dorodna kępa wysokiej trawy, ale z niewielkimi, lichymi kłoskami kwiatowymi o niewyraźnej barwie.

Pennisetum alopecuroides
40 Przedmioty
0001-01-01

Opis

Domyślna wysokość
od 1m do 1,5m
Stanowisko
Słoneczne
Termin kwitnienia
lipiec
październik
sierpień
wrzesień
Kolor kwiatostanów
Beżowy
Biały
Kolor Liści / Igieł
Ciemnozielony
Zimozielone
Nie
Wilgotność podłoża
Umiarkowanie wilgotne
Gleba
Przepuszczalna
Żyzna
pH podłoża
Lekko kwaśne
Obojętne
Pokrój
Fontannowy
Zastosowanie
Ogrody naturalistyczne
Ogrody przydomowe
Pojemniki
Rabaty
Soliter
Tarasy / Balkony
Mrozoodporność
6 ( od –23,3 °C do –17,8 °C )

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: