Rozplenica japońska 'Hameln Gold' - Pennisetum 2L

Indeks: Pennisetum alopecuroides

19,00 zł
Brutto
Ilość
Niebawem w sprzedaży

 

14 dni na zwrot towaru

Rozplenica japońska 'Hameln Gold' (łac. Pennisetum alopecuroides)

Jedna z mniejszych odmiana o jasnozielonych źdźbłach. Tworzy zwarte kępy, dorasta do 50 cm wysokości przy podobnej szerokości. Silnie rozrasta się dopiero w drugiej połowie lata. Liście jasnozielone, delikatnie zaostrzone, dość sztywne, łagodnie przewieszające się. Kwitnienie rozpoczyna się w sierpniu i trwa do października. Efektowne, puszyste, kłosowate kwiatostany, przybierają barwę biało-beżową i pojawiają się bez przerwy aż do późnej jesieni. Pozostawione kwiatostany pięknie zdobią ogród również zimą.

Rozplenica japońska 'Hameln Gold' nie ma szczególnych wymagań i z pewnością każdy poradzi sobie z uprawą tej trawy w swoim ogrodzie. Rozplenica rośnie najlepiej na stanowisku w pełni słonecznym. Preferuje gleby lekko wilgotne, żyzne, przepuszczalne. Źle rośnie na glebie zbitej, suchej i piaszczystej. Zimuje w gruncie, jednak młode rośliny warto zabezpieczyć przed mrozem związując liście i okrywając białą agrowłókniną w pierwszych 2 - 3 latach uprawy, po tym czasie nie ma problemu z zimowanie bez okrycia. Wiosną całą kępę należy ściąć nisko przy ziemi. 

Należy pamiętać, że trawa źle reaguje na nadmiar składników odżywczych. Gdy otrzyma zbyt dużo nawozu azotowego, zamiast bujnego kwiatostanu zareaguje przerostem liści. Efektem będzie bujna i dorodna kępa wysokiej trawy, ale z niewielkimi, lichymi kłoskami kwiatowymi o niewyraźnej barwie.

jd

Pennisetum alopecuroides
0001-01-01

Opis

Domyślna wysokość
do 50cm
Stanowisko
Słoneczne
Termin kwitnienia
październik
sierpień
wrzesień
Kolor kwiatostanów
Beżowy
Kolor Liści / Igieł
Żółte / Złociste
Zimozielone
Nie
Wilgotność podłoża
Umiarkowanie wilgotne
Gleba
Przepuszczalna
Żyzna
pH podłoża
Lekko kwaśne
Obojętne
Pokrój
Kępiasty
Zastosowanie
Kwiaty cięte
Ogrody naturalistyczne
Ogrody orientalne
Ogrody przydomowe
Ogrody skalne
Pojemniki
Rabaty
Soliter
Tarasy / Balkony
Mrozoodporność
6 ( od –23,3 °C do –17,8 °C )

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: