Rozplenica japońska 'Little Bunny' - Pennisetum 1L

Indeks: Pennisetum alopecuroides

15,00 zł
Brutto
Ilość
Niebawem w sprzedaży

 

14 dni na zwrot towaru

Rozplenica japońska 'Little Bunny' (łac. Pennisetum alopecuroides)

Wyjątkowa, miniaturowa odmiana o bujnym kwitnieniu. Tworzy zwarte kępy, dorasta do 40 cm. Silnie rozrasta się dopiero w drugiej połowie lata. Liście jasnozielone, krótkie, dość sztywne, łagodnie przewieszające się. Kwitnienie rozpoczyna się pod koniec sierpnia i trwa do października. Efektowne, puszyste, kłosowate kwiatostany, początkowo zielonkawe, jednak w miarę dojrzewania nabierają kremowo-białej barwy, a wraz z dojrzewaniem stają się beżowo białe, pojawiają się bez przerwy aż do późnej jesieni. Pozostawione kwiatostany pięknie zdobią ogród również zimą.

Rozplenica japońska 'Little Bunny' nie ma szczególnych wymagań i z pewnością każdy poradzi sobie z uprawą tej trawy w swoim ogrodzie. Rozplenica rośnie najlepiej na stanowisku w pełni słonecznym. Preferuje gleby lekko wilgotne, żyzne, przepuszczalne. Źle rośnie na glebie zbitej, suchej i piaszczystej. Zimuje w gruncie, jednak młode rośliny warto zabezpieczyć przed mrozem związując liście i okrywając białą agrowłókniną w pierwszych 2 - 3 latach uprawy, po tym czasie nie ma problemu z zimowanie bez okrycia. Wiosną całą kępę należy ściąć nisko przy ziemi. 

Należy pamiętać, że trawa źle reaguje na nadmiar składników odżywczych. Gdy otrzyma zbyt dużo nawozu azotowego, zamiast bujnego kwiatostanu zareaguje przerostem liści. Efektem będzie bujna i dorodna kępa wysokiej trawy, ale z niewielkimi, lichymi kłoskami kwiatowymi o niewyraźnej barwie.

Pennisetum alopecuroides
0001-01-01

Opis

Domyślna wysokość
30cm - 40cm
Stanowisko
Słoneczne
Termin kwitnienia
październik
sierpień
wrzesień
Kolor kwiatostanów
Biały
Zimozielone
Nie
Wilgotność podłoża
Umiarkowanie wilgotne
Gleba
Przepuszczalna
Żyzna
pH podłoża
Lekko kwaśne
Obojętne
Pokrój
Kępiasty
Zastosowanie
Ogrody naturalistyczne
Ogrody przydomowe
Pojemniki
Rabaty
Tarasy / Balkony
Mrozoodporność
7B ( od –15,0 °C do –12,2 °C )

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: