Rozplenica kosmata - Pennisetum villosum - 2,5L

Indeks: Pennisetum villosum

26,00 zł
Brutto
Ilość
Niebawem w sprzedaży

 

14 dni na zwrot towaru

Rozplenica kosmata (łac. Pennisetum villosum)

Tworzy zwarte kępy, dorasta do 70 cm wysokości. Liście jasnozielone, długie, wąskie, łagodnie przewieszające się. Kwitnienie rozpoczyna się w sierpniu i trwa do września. Efektowne, puszyste, kłosowate kwiatostany, długości od 3 cm do 10 cm, w kolorze białozielonym, pojawiają się bez przerwy aż do późnej jesieni. W tym czasie trawa prezentuje się wyjątkowo efektownie. Pozostawione kwiatostany pięknie zdobią ogród również zimą.

Rozplenica kosmata nie ma szczególnych wymagań. Rozplenica rośnie najlepiej na stanowisku w pełni słonecznym. Preferuje gleby lekko wilgotne, żyzne, przepuszczalne. Źle rośnie na glebie zbitej, suchej i piaszczystej. W klimacie Polski trawa ta niestety wymarza, dlatego należy ją na zimę wykopywać, bryłę korzeniową zabezpieczyć przed wyschnięciem i przechowywać w chłodnych pomieszczeniach. Wiosną całą kępę należy ściąć nisko przy ziemi. 

Należy pamiętać, że trawa źle reaguje na nadmiar składników odżywczych. Gdy otrzyma zbyt dużo nawozu azotowego, zamiast bujnego kwiatostanu zareaguje przerostem liści. Efektem będzie bujna i dorodna kępa wysokiej trawy, ale z niewielkimi, lichymi kłoskami kwiatowymi o niewyraźnej barwie.

jd

Pennisetum villosum
0001-01-01

Opis

Domyślna wysokość
50cm - 100cm
Stanowisko
Słoneczne
Termin kwitnienia
sierpień
wrzesień
Kolor kwiatostanów
Biały
Kolor Liści / Igieł
Jasnozielone
Zimozielone
Nie
Wilgotność podłoża
Umiarkowanie wilgotne
Gleba
Przepuszczalna
Żyzna
pH podłoża
Lekko kwaśne
Obojętne
Pokrój
Kępiasty
Zastosowanie
Ogrody przydomowe
Pojemniki
Rabaty
Tarasy / Balkony
Mrozoodporność
9 ( od -6,7 °C do -1,1°C )

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: