Rozplenica japońska 'Foxtrot' - Pennisetum alopecuroides 2L

Indeks: Pennisetum alopecuroides

17,00 zł
Brutto

Rozplenica japońska, piórkowa 'Foxtrot' - Pennisetum alopecuroides to wyprostowana, zbita trawa ozdobna o wąskich zielonych liściach. Znana jest z pięknych jasnobrązowych, barwiących się z czasem na różowo pióropuszy, które tańczą nad rośliną od późnego lata do zimy. Rozplenica jest roślina wieloletnią i mrozoodporną.

Ilość
Dostępny

 

14 dni na zwrot towaru

Rozplenica japońska, piórkowa 'Foxtrot' (łac. Pennisetum alopecuroides)

Rozplenica „Foxtrot” to wyprostowana, tworząca kępy, wieloletnia trawa o łukowatych, płaskich, ciemnozielonych liściach, które jesienią przebarwiają się na złocistobrązowy kolor.

Dorasta do 1,50 m wysokości. Silnie rozrasta się dopiero w drugiej połowie lata.  Kwitnienie rozpoczyna się we wrześniu i trwa do października. Efektowne, puszyste, kłosowate kwiatostany, w kolorze ciemnego różu i białych końcówkach, pojawiają się bez przerwy aż do późnej jesieni. Pozostawione kwiatostany pięknie zdobią ogród również zimą.

Kiedy i gdzie sadzimy Rozplenicę japońską "Foxtrot"

Najlepszą porą do sadzenia jest wiosna.

Rozplenica japońska 'Foxtrot' nie ma szczególnych wymagań i z pewnością każdy poradzi sobie z uprawą tej trawy w swoim ogrodzie. Posadź trawę fontannową w słonecznym miejscu. Najpiękniej kwitnie w ciepłych warunkach, chociaż całkiem dobrze znosi niskie temperatury. Preferuje pełne słońce, ale toleruje półcień, choć jak wspomnieliśmy, nie kwitnie tak dobrze.

Preferuje gleby lekko wilgotne, żyzne, przepuszczalne. Źle rośnie na glebie zbitej, suchej i piaszczystej.

Należy pamiętać, że trawa źle reaguje na nadmiar składników odżywczych. Gdy otrzyma zbyt dużo nawozu azotowego, zamiast bujnego kwiatostanu zareaguje przerostem liści. Efektem będzie bujna i dorodna kępa wysokiej trawy, ale z niewielkimi, lichymi kłoskami kwiatowymi o niewyraźnej barwie.

Czy Rozplenica japońska jest mrozoodporna

Rozplenica japońska nadaje się na rabaty i do pojemników tarasowych. Możesz nią śmiało ozdabiać tarasy i balkony. Zimą możesz wnieść roślinę do środka i przechowywać je w piwnicy, garażu lub innym chłodnym miejscu. Dopóki nie ma ujemnych temperatur i umiarkowanego światła, roślina przetrwa zimę. Rozplenica jest mrozoodporna, zimuje w gruncie, jednak młode rośliny warto zabezpieczyć przed mrozem związując liście i okrywając białą agrowłókniną w pierwszych 2 - 3 latach uprawy, po tym czasie nie ma problemu z zimowaniem bez okrycia. Wiosną całą kępę należy ściąć nisko przy ziemi. 

Ciekawostka

Rozplenica nie jest toksyczna dla ludzi i zwierząt. Pożywne nasiona są jadalne na surowo lub po ugotowaniu. Mogą być mielone na mąkę, prażone lub gotowane na parze do stosowania w sfermentowanym i niesfermentowanym pieczywie, kaszkach, przekąskach i napojach.

Pennisetum alopecuroides
12 Przedmioty

Opis

Domyślna wysokość
od 1m do 1,5m
Stanowisko
Słoneczne
Termin kwitnienia
październik
wrzesień
Kolor kwiatostanów
Różowy
Kolor Liści / Igieł
Ciemnozielony
Zimozielone
Nie
Wilgotność podłoża
Umiarkowanie wilgotne
Gleba
Przepuszczalna
Żyzna
pH podłoża
Lekko kwaśne
Obojętne
Pokrój
Fontannowy
Zastosowanie
Kwiaty cięte
Ogrody naturalistyczne
Ogrody przydomowe
Ogrody skalne
Pojemniki
Rabaty
Soliter
Tarasy / Balkony
Mrozoodporność
6 ( od –23,3 °C do –17,8 °C )

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: