Ligustr jajolistny 'Aureovariegatum' 3L

Indeks: Ligustrum ovalifolium

17,00 zł
Brutto
Ilość
Dostępny

 

14 dni na zwrot towaru

Rozplenica japońska 'Cassian' (łac. Pennisetum alopecuroides)

Tworzy zwarte kępy, o pokroju fontannowym. Dorasta do 1,2 m wysokości przy podobnej średnicy. Silnie rozrasta się dopiero w drugiej połowie lata. Liście zielone, długie, delikatnie zaostrzone, dość sztywne, łagodnie przewieszające się. Kwitnienie rozpoczyna się w sierpniu i trwa do października. Efektowne, puszyste, kłosowate kwiatostany, początkowo przybierają barwę brązowo-beżową, a w miarę przekwitania stają się jaśniejsze, srebrzysto-kremowe i pojawiają się bez przerwy aż do późnej jesieni. Pozostawione kwiatostany pięknie zdobią ogród również zimą.

Rozplenica japońska 'Cassian' nie ma szczególnych wymagań i z pewnością każdy poradzi sobie z uprawą tej trawy w swoim ogrodzie. Rozplenica rośnie najlepiej na stanowisku w pełni słonecznym. Preferuje gleby lekko wilgotne, żyzne, przepuszczalne. Źle rośnie na glebie zbitej, suchej i piaszczystej. Zimuje w gruncie, jednak młode rośliny warto zabezpieczyć przed mrozem związując liście i okrywając białą agrowłókniną w pierwszych 2 - 3 latach uprawy, po tym czasie nie ma problemu z zimowanie bez okrycia. Wiosną całą kępę należy ściąć nisko przy ziemi. 

Należy pamiętać, że trawa źle reaguje na nadmiar składników odżywczych. Gdy otrzyma zbyt dużo nawozu azotowego, zamiast bujnego kwiatostanu zareaguje przerostem liści. Efektem będzie bujna i dorodna kępa wysokiej trawy, ale z niewielkimi, lichymi kłoskami kwiatowymi o niewyraźnej barwie.

jd

Ligustrum ovalifolium

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: