Rozplenica japońska 'National Arboretum' - Pennisetum alopecuroides 2L

Indeks: Pennisetum alopecuroides

17,00 zł
Brutto
Ilość
Niebawem w sprzedaży

 

14 dni na zwrot towaru

Rozplenica japońska 'National Arboretum' (łac. Pennisetum alopecuroides)

Odmiana o bardzo efektownym i niezawodnym kwitnieniu. Tworzy zwarte kępy, dorasta do 1 m, a podczas kwitnienia osiąga nawet 1,50 m wysokości. Silnie rozrasta się dopiero w drugiej połowie lata. Liście ciemnozielone, wąskie, długie, dość sztywne, łagodnie przewieszające się, jesienią przebarwiają się na żółto, a następnie beżowo. Kwitnienie rozpoczyna się w sierpniu i trwa do października. Efektowne, puszyste, kłosowate kwiatostany, w kolorze purpurowobrunatnym, zmieniając się w brązowy w miarę dojrzewania kwiatostanu, pojawiają się bez przerwy aż do późnej jesieni. Pozostawione kwiatostany pięknie zdobią ogród również zimą.

Rozplenica japońska 'National Arboretum' nie ma szczególnych wymagań i z pewnością każdy poradzi sobie z uprawą tej trawy w swoim ogrodzie. Rozplenica rośnie najlepiej na stanowisku w pełni słonecznym. Preferuje gleby lekko wilgotne, żyzne, przepuszczalne. Źle rośnie na glebie zbitej, suchej i piaszczystej. Zimuje w gruncie, jednak młode rośliny warto zabezpieczyć przed mrozem związując liście i okrywając białą agrowłókniną w pierwszych 2 - 3 latach uprawy, po tym czasie nie ma problemu z zimowanie bez okrycia. Wiosną całą kępę należy ściąć nisko przy ziemi. 

Należy pamiętać, że trawa źle reaguje na nadmiar składników odżywczych. Gdy otrzyma zbyt dużo nawozu azotowego, zamiast bujnego kwiatostanu zareaguje przerostem liści. Efektem będzie bujna i dorodna kępa wysokiej trawy, ale z niewielkimi, lichymi kłoskami kwiatowymi o niewyraźnej barwie.

jd

Pennisetum alopecuroides

Opis

Domyślna wysokość
od 1m do 1,5m
Stanowisko
Słoneczne
Termin kwitnienia
październik
sierpień
wrzesień
Kolor kwiatostanów
Purpurowy
Kolor Liści / Igieł
Ciemnozielony
Zimozielone
Nie
Wilgotność podłoża
Umiarkowanie wilgotne
Gleba
Przepuszczalna
Żyzna
pH podłoża
Lekko kwaśne
Obojętne
Pokrój
Fontannowy
Zastosowanie
Ogrody naturalistyczne
Ogrody przydomowe
Pojemniki
Rabaty
Soliter
Tarasy / Balkony
Żywopłoty
Mrozoodporność
7B ( od –15,0 °C do –12,2 °C )

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: