Rozplenica japońska 'Paul's Giant' - Pennisetum 2L

Indeks: Pennisetum alopecuroides

18,00 zł
Brutto
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

 

14 dni na zwrot towaru

Rozplenica japońska 'Paul's Giant' (łac. Pennisetum alopecuroides)

Tworzy zwarte kępy, dorasta do 1,40 m wysokości. Silnie rozrasta się dopiero w drugiej połowie lata. Liście ciemnozielone, długie, dość sztywne, łagodnie przewieszające się. Kwitnienie rozpoczyna się w sierpniu i trwa do października. Efektowne, puszyste, kłosowate kwiatostany, w kolorze bordowo-beżowym, pojawiają się bez przerwy aż do późnej jesieni. Pozostawione kwiatostany pięknie zdobią ogród również zimą.

Rozplenica japońska 'Paul's Giant' nie ma szczególnych wymagań i z pewnością każdy poradzi sobie z uprawą tej trawy w swoim ogrodzie. Rozplenica rośnie najlepiej na stanowisku w pełni słonecznym. Preferuje gleby lekko wilgotne, żyzne, przepuszczalne. Źle rośnie na glebie zbitej, suchej i piaszczystej. Zimuje w gruncie, jednak młode rośliny warto zabezpieczyć przed mrozem związując liście i okrywając białą agrowłókniną w pierwszych 2 - 3 latach uprawy, po tym czasie nie ma problemu z zimowanie bez okrycia. Wiosną całą kępę należy ściąć nisko przy ziemi. 

Należy pamiętać, że trawa źle reaguje na nadmiar składników odżywczych. Gdy otrzyma zbyt dużo nawozu azotowego, zamiast bujnego kwiatostanu zareaguje przerostem liści. Efektem będzie bujna i dorodna kępa wysokiej trawy, ale z niewielkimi, lichymi kłoskami kwiatowymi o niewyraźnej barwie.

jd

Pennisetum alopecuroides

Opis

Domyślna wysokość
od 1m do 1,5m
Stanowisko
Słoneczne
Termin kwitnienia
październik
sierpień
wrzesień
Kolor kwiatostanów
Wielobarwne
Kolor Liści / Igieł
Ciemnozielony
Wilgotność podłoża
Umiarkowanie wilgotne
Gleba
Przepuszczalna
Żyzna
pH podłoża
Lekko kwaśne
Obojętne
Pokrój
Fontannowy
Zastosowanie
Ogrody naturalistyczne
Ogrody przydomowe
Parki
Pojemniki
Rabaty
Soliter
Tarasy / Balkony
Mrozoodporność
6 ( od –23,3 °C do –17,8 °C )

Specyficzne kody

4 innych produktów w tej samej kategorii: